Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

491428580-3951662338.jpg

Коли виникає проблема безпліддя, чомусь прийнято вважати, що проблема полягає тільки в жіночому здоров'ї. Однак насправді чоловіче безпліддя зустрічається майже так само часто, як і жіноче. Як і проблеми з жіночим здоров'ям, чоловічий фактор безпліддя часто протікає без яскраво виражених симптомів, в результаті серйозно ускладнюється його діагностика.

Якщо всі обстеження показують, що жінка повністю здорова, необхідно перевірити другого партнера на чоловічі фактори безпліддя. Пам'ятайте, що в наш час безпліддя однаково успішно лікується як у жінок, так і у чоловіків. А чим раніше буде поставлений правильний діагноз, тим раніше почнеться ефективне лікування і більше буде шансів на наступ щасливої вагітності. Тому дуже важливо вчасно приділити увагу чоловічому здоров'ю, адже іноді для подолання безпліддя потрібно тільки ваше бажання і терпіння.

Проблеми з чоловічим здоров'ям при діагнозі безпліддя зустрічаються приблизно в 40% випадків. Близько 20% припадає на проблеми і у чоловіків, і у жінок. А це означає, що при ненастанні вагітності через рік незахищеного сексу обстежитися повинна не тільки жінка, але й чоловік. Досить багато сказано про жіночій фактор безпліддя, але чоловічий фактор все ще викликає безліч питань. Ми постараємося детально пояснити, з чим буває пов'язано чоловіче безпліддя, як його діагностують і як цю проблему подолати.

Далеко не всі люди знають, що проблемами чоловічого здоров'я займається андролог: це те ж саме, що гінеколог для жінок. При виявленні безпліддя працюють спільно андролог і репродуктолог, щоб виявити і вилікувати безпліддя. В ідеалі, необхідно проводити просвітницьку роботу про безпліддя і можливості його лікування, а також необхідну профілактику ще починаючи з підліткового віку.

Перші питання, які задасть чоловікові андролог, стосуватимуться наявності у нього дітей. Це дуже важливо, щоб з'ясувати, чи було безпліддя первинним або вторинним. Вторинне безпліддя - це таке безпліддя, коли у цієї пари, або у чоловіка або жінки вже є як мінімум одна дитина, але зачати знову не вдається. Первинне безпліддя відповідно означає, що у пари або у одного з партнерів ніколи не було дітей або як мінімум успішного зачаття. У первинного безпліддя набагато більше причин, ніж у вторинного. Вторинне безпліддя зазвичай куди простіше піддається лікуванню, оскільки досить часто пов'язане з неправильним способом життя або захворюваннями, яких раніше не було або які раніше не виявлялися так гостро і не заважали зачаттю.

Причини безпліддя у чоловіків

Існує безліч причин, за якими зовні абсолютно здоровий чоловік не може мати дітей. Ми розглянемо основні з них, щоб дати уявлення про фактори чоловічого безпліддя.

Інфекції і запалення

Інфекції та запальні процеси в сечостатевих органах можуть стати серйозною причиною безпліддя. Це і простатит, і уретрит, що перейшли в хронічну форму, хламідіоз і багато іншого. Всі ці фактори порівняно часто стають причиною чоловічого безпліддя, викликаючи серйозні проблеми при спробі зачати дитину.

Аномалії

У деяких чоловіків існують хронічні аномалії сечостатевої системи. Вони можуть бути як явними, і не важко їх діагностувати, так і прихованими, які зажадають детальній діагностиці.

Непрохідність сім'явивідних шляхів

Це призводить до того, що сперма не надходить в уретру, відповідно зачаття стає неможливим. Найчастіше причиною такої проблеми стають запальні процеси через цілий ряд захворювань, які можуть викликати подібні проблеми. Це може бути як одностороння проблема, тобто закритий тільки один сім'явивідних шлях, так і двостороння, що призводить до повної неможливості зачаття.

Розширення вен

Досить часто зустрічається у чоловіків розширення вен яєчка, яке носить назву варикоцеле. Це саме по собі здатне стати серйозним фактором безпліддя у чоловіків.

Проблеми імунітету

Досить рідко, але все ж зустрічається аутоімунний сперматогінез. Це так зване імунологічне безпліддя, коли організм чоловіка виділяє антитіла, які знищують сперматозоїди. Це серйозна проблема, яка вимагає професійного лікування.

Системні захворювання

Причиною безпліддя у чоловіків можуть стати також системні захворювання, тобто загальні захворювання, які можуть так чи інакше впливати на здатність до зачаття. До них відносяться серйозна ниркова недостатність, діабет, туберкульоз і навіть астма. Є цілий ряд захворювань, які викликають проблеми із зачаттям. Наприклад, таке захворювання як свинка, принесена в зрілому віці, здатне привести до безпліддя.

Безпліддя неясного генезу

Безпліддя неясного генезу - це діагноз, який ставлять тоді, коли зовні зі здоров'ям чоловіка все в порядку, однак тим не менш зачати дитину не виходить. Такий діагноз ставлять приблизно 5% чоловіків, які мають проблеми із зачаттям. Мається на увазі, що згідно діагностиці з чоловічим здоров'ям все гаразд, і причина проблем не виявлена.

Види чоловічого безпліддя

Чоловіче безпліддя ділиться на різні види в залежності від причин, які викликали таку проблему. Виділяють наступні форми чоловічого безпліддя:

- Гормональне;

- Генетичне;

- Імунне;

- Вторинне;

- Секреторна форма;

- Обтурационна форма.

Чоловіче безпліддя: азооспермія

Азооспермія - це один з факторів чоловічого безпліддя. Він виражається в тому, що в еякуляті недостатньо висока концентрація сперматозоїдів або їх взагалі немає. Діагностувати подібну проблему можна тільки за допомогою лабораторних досліджень, і це одна з причин, чому так важливо повне обстеження організму при проблемах з зачаттям. Причини азооспермії бувають різні, і діагностуються лікарем репродуктологом. Наприклад, обтураційна азооспермія виникає тоді, коли утруднена прохідність сім'явивідних протоків. Причиною цього може бути вроджена патологія організму, або перенесені захворювання або серйозна травма. Існує також необтураціонна азооспермія, при якій в яєчках не виробляються сперматозоїди, що і стає причиною безпліддя. Ця проблема також може бути вродженою через аномалії розвитку яєчок, або придбаною через перенесені важкі захворювання або агресивне лікування на кшталт хіміотерапії. При обтураційній формі найкращим способом лікування вважається відновлення прохідності сім'явивідних проток. Також, якщо в еякуляті все ж міститься сперма, можливо проведення екстракорпорального запліднення з використанням методу ІКСІ.

ІКСІ - це метод, який включає в себе штучне вилучення з еякуляту або яєчка одного-єдиного якісного сперматозоїда, за допомогою якого буде проведено штучне запліднення. При необхідності може бути проведена біопсія яєчка або придатка яєчка, щоб отримати сперматозоїд необхідної якості.

Генетичне безпліддя у чоловіків

Різного роду генетичні захворювання стають перешкодою для зачаття у чоловіків приблизно в 35-50% випадків. При генетичних проблемах мутації в генах здатні викликати малорухливість сперматозоїдів або порушити їх нормальну будова. Досить поширеним генетичним фактором безпліддя у чоловіків є так званий синдром Кляйнфельтера, тобто зайва X хромосома в генетичному коді. Різного роду мутації здатні також призвести до порушення спермогенезу, зокрема відсутність сперматозоїдів в спермі часто пов'язана з мутацією Y-хромосоми.

Чоловіче імунологічне безпліддя

Чоловіче безпліддя, пов'язане з проблемами імунної системи, навіть зараз є досить мало вивченим. Відповідно лікування імунологічних проблем, через які проявляється чоловіче безпліддя, це зазвичай досить тривалий і складний процес. В даний момент найбільш ефективним способом лікування безпліддя, пов'язаного з проблемами імунної системи у чоловіків, є екстракорпоральне запліднення з використанням методу ІКСІ.

Чоловіче безпліддя після свинки

Таке захворювання, як свинка, здатне викликати чоловіче безпліддя, якщо вона була перенесена вже в зрілому віці. Подібній зв'язок помітили вже давно, саме з цієї причини дуже бажано, щоб проводилася своєчасна вакцинація від такого захворювання. Чоловіче безпліддя після свинки виникає тому, що вірус безпосередньо вражає яєчка, в результаті в них розвивається запальний процес, який заважає нормальному зачаттю в подальшому. Це не означає, що будь-який випадок перенесеної свинки пов'язаний з безпліддям, однак при перенесеної важкої формі захворювання є дуже високий шанс того, що у чоловіка виникнуть певні проблеми з зачаттям.

І така проблема стосується не тільки свинки: наприклад, таке вірусне захворювання як краснуха, теж здатне викликати схожу проблему. Також у чоловіка діагностують безпліддя, якщо він перехворів краснухою в період статевого дозрівання, і ця хвороба викликала запальний процес. Однак якщо захворювання була перенесено у віці до 5 років, таких проблем зазвичай не виникає.

Діагностика безпліддя у чоловіків

Діагностика і лікування чоловіків тісно пов'язані між собою, оскільки без постановки правильного діагнозу неможливо призначити адекватне лікування. В першу чергу, якщо виникають проблеми із зачаттям, рекомендується обстежити чоловіка. Оскільки процентне співвідношення проблем у чоловіків і у жінок при безплідді приблизно дорівнює, бажано обстежити чоловіка в першу чергу хоча б тому, що для чоловіків обстеження набагато простіше, ніж для жінок. Зокрема, чоловіче обстеження в першу чергу включає в себе повну спермограмму, тобто обстеження сперми на наявність сперматозоїдів, стан їх здоров'я і рухливість. Така процедура набагато простіша, ніж, наприклад, повне обстеження яйцеклітин у жінок, саме тому її важливо проводити в першу чергу.

Аналіз сперми чоловіка в першу чергу визначить кількість і активність сперматозоїдів. Якщо будуть виявлені які-небудь відхилення, репродуктолог може призначити більш докладний мікробіологічне дослідження сперми. Крім цього, чоловікові обов’язково проводять гормональне і генетичне обстеження, якщо спермограма виявила будь-які проблеми. Величезне значення має рентгенівське обстеження репродуктивних органів у чоловіка, які дозволять виявити патології при їх наявності. Зокрема, ультразвукова діагностика неоціненна, якщо чоловіче безпліддя пов'язане з порушеннями в будова яєчок, аномаліями розвитку або проблемами передміхурової залози. Якщо ж репродуктолог вважатиме, що можлива проблема може полягати в непрохідності сім'явивідних проток, діагностика проводиться за допомогою рентгена із застосуванням спеціального контрасту, який покаже стан сім'явивідних протоков. Всё це необхідно, оскільки при первинному обстеженні видно тільки серйозні проблеми і клінічні стадії безпліддя у чоловіків. Більш ранні стадії вимагають серйозної діагностики і професійного підходу, для чого проводиться повне обстеження. Якщо проблема виразно полягає в чоловічому здоров'ї, але звичайні обстеження цього не виявили, проводиться така діагностика як МАР тест. Його проводять при підозрах на безпліддя, пов'язане з проблемами імунної системи. Це повний аналіз сперми і крові, який виявить порушення роботи імунної системи, які перешкоджають зачаттю.