Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Багато жінок вважають, що вагітність здатна наступити аж до того моменту, поки тримається менструація. Насправді це не так: зазвичай вже в 40 років жінка не зможе зачати, через те, що її яйцеклітини матимуть занадто низьку якість. При цьому менструації закінчуються тільки в 50 років. Уже в 40 або 42 настає саме той період, коли лікарі не здатні допомогти жінці отримати власну яйцеклітину досить високої якості. Проте, жінка все одно може стати матір'ю, якщо погодиться використовувати донорські яйцеклітини. Якщо не враховувати різні аномалії і проблеми безпліддя, якщо жінка в свої 40 років здорова, то вона цілком здатна зачати і виносити дитину. Оскільки через вік її власні яйцеклітини будуть недостатньо якісними, репродуктологи найімовірніше порадять використовувати донорські ооцити. Це хороше рішення, якого не потрібно уникати. Донорські яйцеклітини дійсно здатні подарувати вам чудо можливості стати мамою навіть після 40.

 

Кому потрібні донорські яйцеклітини

Донорські яйцеклітини необхідні тим жінкам, які з різних причин не можуть використовувати власні для зачаття дитини. Причиною цього може бути вік старше 40 років, низька якість яйцеклітин в цілому, операція з видалення яєчників і безліч інших причин. У будь-якому випадку, для таких жінок єдиний спосіб виносити і народити дитину - це використання донорського генетичного матеріалу.

Потребують донорського матеріалі і ті жінки, які проходять лікування від безпліддя, якщо в рамках циклу лікування після стимуляції репродуктолог отримує яйцеклітини низької якості, які неможливо використовувати для зачаття.

 

Донори ооцитів

Донор яйцеклітин може бути анонімним або неанонімних, це залежить тільки від вашого бажання. Наприклад, не анонімний донор яйцеклітин - це та жінка, з якою ви знайомі особисто і у якій ви попросите її генетичний матеріал. У такій ролі може виступати навіть сестра або подруга, якщо вони погодяться надати свої яйцеклітини для лікування безпліддя. Анонімний донор яйцеклітин - це та людина, яка приходить в клініку репродуктології для того, щоб пройти стимуляцію гормонами і надати свою яйцеклітину для будь-якої безплідної жінки, яка проходить лікування. В такому випадку донор отримує винагороду за свою яйцеклітину, і згідно з чинним законодавством залишається анонімним.

Краще використовувати анонімного донора, оскільки це люди з перевіреним здоров'ям, а ще вони залишаються для вас інкогніто, що знімає багато делікатних питань і психологічних проблем, які можуть виникнути, якщо ви використовуєте донорський матеріал близької людини. Наприклад, якщо ваша подруга погоджується надати свою яйцеклітину для зачаття, вона повинна дуже добре розуміти, що генетично це буде її дитина. До цього потрібно бути готовим, крім того, існує ймовірність, що вже після народження дитини ця жінка може до неї прив'язатися.

Якщо ви зробили вибір на користь анонімного донора яйцеклітин, в клініці вам буде надана спеціальна анкета. У цій анкеті будуть вказані загальні дані про донора. В першу чергу, це дані про зовнішність: вік, вагу, про колір очей і волосся. Обов'язково анкета включає також повні відомості про здоров'я донора, які перевіряються в клініці репродуктології. В анкеті буде також зазначений рівень освіти донора, а деякі клініки репродуктології навіть надають дані про особисті інтереси донора, щоб ви могли вибрати ідеально підходящу кандидатуру.

 

Яким повинен бути донор яйцеклітин

Жінка-донор має бути молодою: відповідно до закону, віковий ценз становить від 20 до 35 років. Крім того, у донора обов'язково є як мінімум одна рідна дитина, що є додатковою гарантією хорошого репродуктивного здоров'я донора. Для того, щоб вибрати донора, краще використовувати клініку, а не приватну практику з багатьох причин.

В першу чергу, процедура донорства яйцеклітин включає в себе обов'язкову гормональну стимуляцію. По-перше, не всі жінки дійсно готові піти на такий серйозний крок. По-друге, донори, яких надає клініка репродуктології, проходять цю стимуляцію обов'язково і дуже відповідально, адже їм необхідно робити уколи самостійно, а клініка це перевіряє. Якщо ви не готові точно також контролювати близьку людину, яка погоджується допомогти вам добровільно, можливо, вам потрібно зробити вибір на користь анонімного донора. Природно, що в процесі гормональної стимуляції донор не має права приймати алкоголь, курити чи вдаватися до якихось ще шкідливих звичок. Це суворі правила, яких не так просто дотримуватися. Різниця полягає в тому, що анонімний донор за дотримання всіх цих правил отримує винагороду, і, отже, в його ж інтересах точно робити все, що говорить лікар.

 

Кому потрібен донор яйцеклітин?

Крім тих жінок, які з очевидних причин не можуть використовувати власні яйцеклітини для зачаття, іноді донорські яйцеклітини використовуються в рамках програми сурогатного материнства. Буває, що жінка, яка проходить курс лікування від безпліддя, не тільки повинна звертатися до сурогатної матері, але і не здатна сама надати якісні яйцеклітини. Це складні випадки безпліддя, які тим не менше теж можна виправити. Якщо жінка не може ні виносити, ні народити дитину, вона повинна використовувати послуги сурогатної матері. Однак згідно із законодавством, сурогатна мати не може бути одночасно і донором яйцеклітин, так як це передбачає, що вона продасть свою дитину. Щоб не допустити цього, в рамках програми сурогатного материнства при необхідності використовуються яйцеклітина не сурогатної матері, а донора.

 

Процедура донорства яйцеклітини

Оскільки яйцеклітини практично не підлягають зберіганню, процедура донорства яйцеклітин проводиться тоді, коли безплідна жінка готова до штучного зачаття. Для цього запрошують одного з донорів, який залишив свою анкету в клініці, і починають складну процедуру донорства. В першу чергу, обом жінкам синхронізують менструальні цикли. Це необхідно для того, щоб відразу ж після процедури донорства яйцеклітина була запліднена і перенесена в порожнину матки безплідної жінки. Для цього проводиться досить складна гормональна стимуляція, яка вимагає відповідального підходу від обох сторін. Донору призначають спеціальні гормональні препарати, які стимулюють розвиток не однієї яйцеклітини, а як мінімум 10. Це необхідно для того, щоб безплідна жінка могла використовувати не одну яйцеклітину, а як можна більшу кількість. Справа в тому, що одна яйцеклітина дає занадто мало ймовірності для зачаття, особливо у випадках з проблемами репродуктивної системи у жінок. Велика ж кількість яйцеклітин, в першу чергу, дозволяє одночасно підсадити не один, а два ембріона. Решта яйцеклітини пацієнтка клініки репродуктології може використовувати на свій розсуд, однак репродуктологи настійно рекомендують провести запліднення і цих яйцеклітин, а потім заморозити їх на випадок, якщо пацієнтка захоче ще раз завагітніти. Тоді їй більше не доведеться проходити гормональну стимуляцію, досить буде просто використовувати вже готові ембріони.

Важливо, що для організму ніж більш чужорідним є ембріон, тим краще. У тому числі і з цієї причини використання донорських яйцеклітин було і залишається таким ефективним. А враховуючи, що в програму донорства беруться тільки молоді і здорові жінки, не дивно, що організм відмінно сприймає такий донорський матеріал. Що стосується його чужорідності, сама по собі вагітність - це в якомусь сенсі розміщення чужорідного тіла в порожнині матки, адже ембріон містить не тільки генетичний код жінки, а і її партнера. Під час вагітності система захисту організму від чужорідних тканин тимчасово відключається, що дозволяє організму зберегти і виносити вагітність.