Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

 

А що стосується людей, які пройшли лікування раку крові? У них є надія мати дітей?

Це раніше лейкемія вважалася потенційної смертельною, а вже зараз до 80% онкологічних захворювань крові піддаються лікуванню. Проте, захворювання крові вимагають великих доз терапії, в тому числі променевої та хіміотерапії. Досить часто буває таке, щоб після хіміотерапії при раку крові у жінок уражаються яєчники, що призводить до безпліддя. Та ж сама проблема стосується і чоловіків, їх репродуктивна система теж не виносить агресивного лікування онкології.

Якщо чоловік виявив у себе онкологічне захворювання, перед тим, як починати агресивне лікування, йому досить заморозити кілька зразків насінної рідини. І для її зберігання досить звернутися в клініку репродуктології, куди потім він буде звертатися після лікування. Тим більше, що сперма здатна зберігатися десятиліттями, не втрачаючи якості. Коли людина одужає і захоче створити сім'ю, він може використовувати ці зразки сперми для інсемінації.

 

А що ж робити дівчатам?

З яйцеклітинами справи йдуть трохи складніше, ніж зі сперматозоїдами. Справа в тому, що в рамках одного циклу у жінки дозріває лише одна яйцеклітина, цього недостатньо для заморозки. Саме з цієї причини ми донорам, а також жінкам, які хочуть заморозити свої яйцеклітини, проводимо гормональну стимуляцію. Але якщо онкологічне захворювання увійшло в гостру фазу, то лікуючий лікар може заборонити гормональну стимуляцію через серйозний ризик нашкодити лікуванню. Іноді на це просто немає часу, адже гормональна стимуляція займає 3 тижні, а якщо онкологічне захворювання перейшло в гостру фазу, людині потрібне термінове лікування, яке не можна відкладати.

В такому випадку є два виходи: якщо в запасі у дівчини є хоча б 3 тижні, можна отримати яйцеклітини з використанням стимуляції і заморозити їх. В такому випадку ми теж обов'язково використовуємо консультацію лікуючого онколога, щоб не нашкодити жінці. Якщо ж немає навіть цих трьох тижнів, цілком можливо заморозити саму тканину яєчника.

Якщо онколог вже точно знає, що призначене лікування зашкодить яєчникам настільки, що вони більше не будуть працювати і настане ранній клімакс, цілком можна видалити один з яєчників і заморозити тканину. Надалі тканини яєчника розморожують і підсаджують жінці назад. І ця тканина дійсно починає функціонувати, більш того, вона навіть відновлює жінці і гормональний рівень, і навіть менструальний цикл. У трансплантованої тканини починають розвиватися яйцеклітини, які в подальшому можна буде використовувати для штучного запліднення.

 

А чи можна використовувати яєчники родички або донора?

Ні, це неможливо, оскільки виникають серйозні складності, пов'язані з несумісністю тканин.

 

А якщо яєчник вражений онкологією?

У такому випадку його не заморожують, оскільки таку тканину можна підсаджувати назад, щоб уникнути ризику розвитку онкології знову.

 

А для чоловіків використовують таку технологію?

Теоретично це можливо, однак практично в цьому немає необхідності. Чоловікові досить просто заморозити зразки сперми, немає необхідності проводити гормональну стимуляцію, яка може зашкодити організму.

 

Не так давно з'явилися перші висловлювання про те, що жінки, які йдуть на ЕКЗ після 30 років, піддають себе високому ризику розвитку раку молочної залози. Це правда?

На даний момент немає однозначних даних про те, що штучне запліднення здатне хоч якось підвищити ризик розвитку онкологічного захворювання. Немає жодного конкретного дослідження, яке довело б, що жінки, які пройшли штучне запліднення і гормональне навантаження, мають більш високі шанси на розвиток раку молочної залози, або яєчників. Єдине, що ми зараз знаємо напевно і що підтверджено статистикою, це те, що жінки, які ніколи не народжували дітей, мають більш високий шанс захворіти на рак молочної залози. Чим частіше жінка вагітніє і народжує, а також годує дитину грудьми, тим менше у неї ризик розвитку раку молочної залози.

 

Скільки має пройти часу після онкологічного захворювання, щоб людина вважалася здоровою?

Однозначних критеріїв немає, оскільки онкологія завжди індивідуальна. Приблизними терміном вважається 5 років після завершення курсу лікування від онкології.

 

А якщо пацієнтка вирішить обдурити клініку ЕКЗ і не скаже, що у неї було онкологічного захворювання?

По-перше, обдурити лікарів буде досить складно. Перед штучним заплідненням жінка проходить повне обстеження, і наявність операції буде помітно в будь-якому випадку. Крім того, жінки, які перенесли онкологічне захворювання, навряд чи будуть це приховувати. Звичайно, для кожної жінки важливо стати мамою, проте власне життя набагато важливіше.