Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

eco_procedura_1.jpg

Не так давно з'явилися сучасні медичні технології, які дозволяють зачати дитину тим жінкам, які пройшли через лікування онкологічного захворювання. Ці репродуктивні технології настільки унікальні, що дійсно схожі на диво. Завдяки ним тисячі жінок, які й не сподівалися стати мамами, тепер зможуть зачати і народити дитину. Ми постараємося відповісти на основні питання, які цікавлять тих, хто колись переніс онкологічне захворювання і тепер хоче завести дітей. На запитання відповідає Карина Старова, акушер-гінеколог, чия спеціалізація - допомагати жінкам після онкологічних захворювань завести дитину.

 

Отже, розкажіть, які перспективи є у тих, хто проходить лікування від онкологічного захворювання або вже вилікувався від нього?

В першу чергу, важливо пам'ятати, що багато що залежить від того, як протікало онкологічне захворювання і як воно лікувалося, адже сучасні методи діагностики дозволяють виявити рак на ранніх стадіях. Наприклад, у раку шийки матки є кілька етапів: спочатку це зміни, за якими слідує саме захворювання, а вже потім розвиток пухлини. Якщо зловити онкологічне захворювання на цих початкових стадіях, то цілком можливо його вилікувати і зберегти всі репродуктивні органи жінки. Зараз онкологи працюють таким чином, щоб жінка могла потім народити, по завершенню лікування.

 

Жінки після раку яєчників - це теж потенційні клієнти для вашої клініки?

На жаль, саме рак яєчників зазвичай виявляють вже вона досить пізніх стадіях. Найчастіше лікування починається тоді, коли рак вже дав великі і серйозні метастази, що істотно знижує якість лікування. В результаті не залишається іншого вибору, крім як провести операцію з видалення яєчників, щоб уникнути поразки всього іншого організму. Але, якщо жінка дійсно хоче стати матір'ю, навіть відсутність яєчників не буде перешкодою для проведення запліднення. Оскільки жінка вже не може надати власні яйцеклітини, вона повинна використовувати донорський матеріал. Проте, якщо пройшло достатньо часу після лікування онкології і дозволяє стан здоров'я, така жінка цілком може виносити і народити дитину.

Важливо розуміти, що багатьом жінкам, які пройшли курс лікування від онкологічних захворювань, може знадобитися донорська яйцеклітина. Це пов'язано з тим, що лікування онкологічних захворювань дуже агресивне, воно згубно впливає на організм. У багатьох наших пацієнтів, які приходили до нас після онкології, спостерігаються серйозні проблеми з якістю яйцеклітин. І це необов'язково тільки ті жінки, які перенесли онкологію на репродуктивних органах. Саме тому тим дівчатам, які зараз борються з раком, необхідно розуміти, що можливо доведеться скористатися послугами донора яйцеклітин для того, щоб мати можливість виносити і народити дитину. Хоча звичайно ж, ця умова не є обов'язковою.

 

Яка ймовірність передачі онкологічного захворювання дитині?

Це ще одне дуже важливе питання, на який складно дати однозначну відповідь. Дійсно, в основі деяких онкологічних захворювань лежить генетична схильність до цього захворювання. Наприклад, онкологія на молочних залозах має властивість передаватися у спадок. З іншого боку, в такому випадку якраз і приходить на допомогу сучасна репродуктологія. Наприклад, якщо є ймовірність того, що жінка передасть дитині ген, який відповідає за розвиток раку молочної залози, досить просто провести діагностику ембріона. Такої діагностики при імплантації ембріона в порожнину матки цілком достатньо, щоб вибрати саме ті ембріони, які не містять цей ген. В результаті у жінки з'являється унікальна можливість народити здорову дитину, у якої вже не буде схильності до онкологічного захворювання. В результаті дитина, яка народиться у цієї жінки, матиме такий само ризик захворювання на рак молочної залози, як і у всіх людей в світі. Якщо ж немає можливості вибрати ембріон, який має мінімальний ризик розвитку подібної онкології, принаймні можна вибрати ембріона чоловічої статі, щоб уникнути подібних проблем.

 

Жінки після онкології бояться, що вагітність може послабити організм і онкологія повернеться. Чи це правда?

Перш ніж проводити жінці штучне запліднення, ми обов'язково запитуємо думку онкологів. Кожен конкретний випадок у нас - це обов'язкова колективна консультація з фахівцем з лікування онкологічних захворювань, такі рішення не можуть приймати ані пацієнти, ані ми без консультації фахівця. Це обов'язкова умова, незалежно від того, яку саме онкологію пережила жінка. Справа в тому, що деякі онкологічні захворювання залежать від гормонального рівня жінки, в основному це якраз онкологія репродуктивних органів або молочної залози. А вагітність, неважливо, природна або штучна, завжди пов'язана з різким стрибком гормонального рівня. Саме для цього і необхідна консультація фахівця, щоб повністю виключити найменший ризик того, що захворювання повернеться під час вагітності. Щоб звести до мінімуму ризик розвитку повторного онкологічного захворювання, можливе проведення штучного запліднення без гормональної стимуляції. Зазвичай ЕКЗ проводять, використовуючи спеціальні гормональні препарати для більшої ефективності, однак це не обов'язкова умова. Цілком можливо проведення ЕКЗ в природному циклі, при цьому ми намагаємося жінкам після онкологічних захворювань підсаджувати тільки один ембріон, щоб не навантажувати організм. У нашій клініці вже є успішно проведені вагітності для тих жінок, які проходили лікування онкологічних захворювань. В кінцевому підсумку, якщо навіть онколог заборонить жінці вагітніти, завжди залишається такий варіант, як сурогатне материнство.