Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Якщо ви лікуєтеся від безпліддя, виникає безліч проблем, пов'язаних з необхідністю відлучатися з роботи. Справа в тому, що сама підготовка до ЕКЗ досить тривала, необхідно здавати аналізи, відвідувати фахівців, а безпосередньо після процедури перенесення необхідний відпочинок, який повинен скласти хоча б пару тижнів, щоб ви провели його в спокої, і у ембріона було більше шансів прижитися.

Крім того, іноді виникає необхідність проводити всю процедуру ЕКЗ в іншому місті, де є варті фахівці. Звичайно, на період після перенесення ви можете взяти собі відпустку, однак процедура ЕКЗ вимагає також аналізів, відвідування лікарів і так далі. Все це в цілому займає кілька місяців, в залежності від поставленого діагнозу і причин безпліддя. Що ж робити, якщо колеги виявляють надмірну цікавість? Адже приховати постійні тривалі відлучки не вийде. На форумах жінки діляться порадами, що робити, якщо виникла необхідність пояснювати колегам свою відсутність.

1. Сказати правду

Звичайно, це багато в чому залежить від того, в яких стосунках ви перебуваєте в першу чергу зі своїм начальством. Важливо розуміти, чи готове ваше начальство надати вам підтримку в такому питанні, чи підуть вам назустріч при необхідності часто відлучатися. Не менш важливо розуміти, що вам належить декрет, і думка вашого начальства про це може бути як хорошою, так і не дуже.

У будь-якому випадку, по відношенню до начальства краще вчинити саме так - сказати правду. Краще відразу поставити начальство до відома про те, що ви готуєтеся бути мамою, що вам знадобиться чимало вихідних днів, і що потім ви можливо підете в декрет. Важливо це зробити ще на етапі планування ЕКЗ, до того, як ви будете проходити всіх лікарів. Справа в тому, що таким чином і ви, і ваше начальство зможете заздалегідь визначитися, як часто і надовго вам доведеться відлучатися, і хто буде вирішувати робочі моменти під час вашої відсутності. Крім того, вам може не вистачити вашої відпустки. В такому випадку ви можете взяти відгули, які потім відпрацюєте.

Більшість начальників, незалежно від їх статі, спокійно ставляться до того, що ви будете займатися підготовкою до ЕКЗ. Це позбавить вас від необхідності ухилятися, брехати, постійно відпрошуватися з різних причин. Навіть якщо ви займаєте досить серйозну посаду в своїй компанії, найімовірніше, начальство спокійно поставиться до такого питання, адже питання планування сім'ї рано чи пізно виникає у кожного із співробітників. Крім того, можливо, ви одночасно спростите собі задачу, якщо вам підшукають заміну, і ви будете навчати цю людину. Зрештою, вам доведеться йти у декретну відпустку, і вас не буде кілька років.

Питання про те, чи говорити колегам про те, що ви збираєтеся робити, залишається вирішувати тільки вам. Якщо у вас досить хороші стосунки з колегами, ви можете чесно розповісти про те, що плануєте процедуру ЕКЗ. З іншого боку, іноді після такого виникає необхідність відповідати на безліч питань, іноді досить безтактних. Тим більше, що спроба ЕКЗ може пройти невдало, і співчутливі погляди колег можуть тільки погіршити ситуацію.

2. Брехати або недоговорювати

Буває таке, що, навіть якщо ви попереджуєте про те, що збираєтеся проходити тривале лікування від безпліддя, це не змінює до вас відносини. Навіть навпаки, буває, колеги починають гірше ставитися до вас, знаючи, що, можливо, доведеться виконувати ще й вашу роботу під час вашої відсутності. Якщо у вас справи йдуть саме так, ви можете не уточнювати, що проходите лікування від безпліддя і майбутню процедуру ЕКЗ. Буває досить просто сказати, що ви проходите лікування від чисто жіночих проблем зі здоров'ям. В такому випадку найчастіше колеги чоловіки просто перестають розпитувати, адже їм зовсім не хочеться знати, від чого ви лікуєтеся. Жінкам досить сказати, що у вас знайшли якісь проблеми, запалення і так далі, і тепер вам необхідно лікування.

Один з діючих варіантів - це сказати, що ви проходите гормональну терапію. З огляду на, що вам дійсно чекає зміна гормонів за допомогою медикаментів, це буде означати, що ви просто не сказали всю правду. Скажіть, що вам необхідно буде контролювати гормональний рівень, регулярно відвідувати лікаря. В такому випадку лікарняний зазвичай дають без проблем.

3. Взяти лікарняний

Звичайно, необхідність проходити лікарів і обстеження в лікарняний не враховуються, проте на період з моменту перенесення і до того, як ви дізнаєтеся результати, ви цілком можете взяти лікарняний. Це абсолютно нормально, такі листки непрацездатності видає клініка, в якій ви проводите ЕКЗ. При цьому, з огляду на, що репродуктологи зберігають таємницю про ваше здоров'я, у вас в лікарняному листі не буде вказана дійсна причина вашої відлучки. Зате в лікарняному листі буде стояти підпис вашого лікаря, печатка клініки, і цього буде цілком достатньо. Але і тут є тонкість: клініка обов'язково залишає свій відбиток на вашому лікарняному листі. А значить, якщо у вас є не в міру цікаві колеги, ваша проблема може спливти і буде обговорюватися між собою у вас за спиною. В такому випадку ви можете просто домовитися зі своїм дільничним гінекологом, надати йому документи з клініки, де ви проводите ЕКЗ, і тоді лікар закриє вам лікарняний.