Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Як впоратися з хвилюванням після перенесення

Екстракорпоральне запліднення саме по собі досить складна процедура, яка вимагає дуже багато зусиль і дуже багато моральних сил на таке лікування. Багато жінок, які проходили через процедуру ЕКЗ, стверджують, що найскладніший період екстракорпорального запліднення - це не численні аналізи, УЗД і перевірки, а саме період очікування після перенесення.

Після перенесення ембріонів в порожнину матки необхідно два тижні для того, щоб ембріон прижився. Тільки через цей період в клініці репродуктології ви будете проходити аналіз на рівень гормонів, який визначить, успішною була процедура ЕКЗ чи ні. За ці два тижні, які жінці бажано проводити у відпустці і спокої, виникає безліч думок: чи спрацювало ЕКЗ, чи не вийде так, що всі зусилля були марними? Це дуже складний період, повний тривоги і занепокоєння.

Жінок цікавить багато питань, на які ми постараємося зараз відповісти, використовуючи численний досвід жінок, які вже проходили процедуру ЕКЗ.

 

Чи не завадить зачаттю, якщо я буду плавати, займатися йогою і т.д.?

Після процедури ЕКЗ репродуктолог зазвичай дуже чітко пояснює, що жінці можна робити, а що не можна. Однак відповісти на всі питання, які у жінки виникають, репродуктолог зазвичай не може. Наприклад, багатьох жінок цікавить, чи можна кататися на велосипеді, піднімати тяжкості і до якої ваги можна, чи можна бігати або потрібно обмежитися прогулянками і так далі. Якщо вас дійсно турбують такі питання, ви повинні не боятися ставити їх репродуктологу. У період, коли ви очікуєте, щоб прижилися ембріони, ви повинні бути спокійні і впевнені. Саме з цієї причини в клініці репродуктології вам дадуть контакти вашого репродуктолога. Це робиться не для галочки, а для того, щоб ви зверталися з питаннями, які вас цікавлять. Пам'ятайте, що не буває неважливих або дурних питань, оскільки мова йде про вашу майбутню дитину. Якщо ви зараз сумніваєтеся, чи можна вам піднімати тяжкості, бігати або плавати, то краще зателефонуйте своєму лікарю і запитайте у нього. Навіть якщо ви відчуваєте незручність через те, що задаєте не дуже розумні питання, пам'ятайте, що краще витратити 5 хвилин і переконатися, що все добре, ніж ризикнути і втратити дитину.

 

Що я скажу друзям і батькам, якщо не спрацює ЕКЗ?

Це дуже індивідуальне питання, яке залежить тільки від ваших відносин з друзями та батьками. Насправді, якщо в цей раз ЕКЗ не спрацює, вам не слід боятися в цьому зізнатися. На жаль, навіть найкращі клініки репродуктології не можуть вам дати стовідсоткового результату, і, якщо ви використовували підтримку друзів і сім'ї на етапі планування, вони повинні про це знати. Немає нічого поганого в тому, щоб зізнатися, що спроба ЕКЗ провалилася. Якщо у вас не вийде цього разу, вам якраз необхідна буде підтримка близьких і рідних людей.

 

Як відреагує мій чоловік, якщо ця спроба виявиться невдалою?

Взагалі-то бажано такі питання обговорювати заздалегідь. Дуже важливо розуміти, що ви будете робити, якщо зараз спроба ЕКЗ не вдасться. Репродуктологи настійно рекомендують планувати кожен етап лікування, а значить, вам потрібно враховувати, що спроба може виявитися невдалою. Звичайно, це дуже неприємна тема для обговорення, проте дуже важливо обговорити це заздалегідь. Можливо, ви після невдалої спроби більше не захочете проводити екстракорпоральне запліднення, а може бути, краще за все буде змінити стратегію дії. Наприклад, якщо це вже не перша невдала спроба ЕКЗ, ваш репродуктолог обов'язково попередить вас про те, що після чергової невдачі, можливо, необхідно буде використовувати донорські ооцити або навіть підбирати собі сурогатну матір.

Все це слід обговорити заздалегідь: можливо, ваш чоловік захоче повторення процедури, можливо, вам краще всього буде взяти невелику паузу для того, щоб визначитися з подальшою стратегією лікування. У будь-якому випадку, важливо пам'ятати, що невдала спроба ЕКЗ - це ще не привід опускати руки, потрібно знайти в собі сили продовжувати лікування, навіть якщо для цього знадобиться деякий час на відпочинок.

 

Чи є сенс намагатися ще?

Точну відповідь на питання, чи варто вам здійснювати подальші спроби ЕКЗ, повинен давати ваш репродуктолог. Саме він стежить за станом вашого здоров'я, рівнем гормонів, кількістю спроб штучного запліднення. Перш ніж відповідати на це питання собі, запитаєте у репродуктолога, чи має сенс вам намагатися ще раз? Репродуктолог може порадити вам змінити стратегію лікування, трохи відпочити перед наступною спробою або навіть скористатися послугами сурогатної матері. У будь-якому випадку, маючи під рукою поради професіонала, ви зможете самостійно планувати подальший курс лікування. Однак важливо, щоб ви заздалегідь знали, що ви будете робити, якщо зараз спроба не вдасться.

 

Вірити чи ні симптомам вагітності?

Дуже часто у жінок, які чекають підтвердження з клініки ЕКЗ про успішне зачаття, з'являються симптоми, характерні для вагітних. На жаль, це не завжди означає, що вагітність дійсно настала: буває таке, що ваш організм обманює вас через те, що ви дуже хочете дитину і дуже чекаєте найменших ознак успішного зачаття. Репродуктологи настійно не рекомендують робити поспішних висновків до того, як буде пройдено тест на гормональний рівень. Пам'ятайте, що на такому ранньому етапі вагітності домашні тести не дадуть вам правильного результату, незалежно від того, буде він позитивним чи негативним. Вам слід набратися сил і просто почекати два тижні, щоб потім дізнатися результат точно.

 

Як прожити 2 тижні з позитивними думками?

Постарайтеся не замикатися в собі, не залишатися наодинці зі своїми страхами і думками. Два тижні очікування результату - якраз той самий час, коли необхідно наповнити своє життя речами, які ви дійсно любите. Спілкуйтеся з людьми, які вам подобаються і вас підтримують, приділяйте час хобі: читайте, гуляйте, дивіться улюблені фільми, робіть все що завгодно, якщо вам це подобається. Ви можете почати робити те, на що ніколи не вистачало часу - наприклад, малювати, вихлюпувати свої емоції на полотно. Така терапія вважається дуже ефективною, оскільки ви зможете залишатися в доброму гуморі і не думати про погане.

Знайдіть час на те, щоб побути разом зі своїм чоловіком: робіть речі, які ви завжди відкладали і на які не вистачало часу. Ви можете влаштувати романтичне побачення, можливо, невелику відпустку. Навчіться бути відкритими, нагадайте чоловіку, як важливо для вас те, що він поруч, підтримує вас і кохає.

Використовуйте підтримку ззовні: наприклад, багатьом жінкам допомагають форуми, присвячені штучному заплідненню. Там ви зможете відчути, що ви не одна, ви отримаєте підтримку і допоможете комусь, хто зараз точно так же, як і ви, бореться за своє сімейне щастя. Якщо ж ви не в силах подолати стрес самостійно, скористайтеся послугами психотерапевта: навіть якщо вам не подобається ця ідея, важливо буде знати, що саме використання професійної підтримки допомагає подолати стрес, який часто є джерелом безпліддя. Пам'ятайте, що в першу чергу вам необхідно бути спокійною, щасливою і позитивною. Це істотно поліпшить шанси на зачаття, оскільки часто стрес впливає на нас набагато сильніше, ніж вам може здатися.