Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Проблемы суррогатного материнства

Сурогатне материнство - це одна з допоміжних репродуктивних технологій, яка дозволяє завести дітей тим людям, які в іншому випадку ніколи не змогли б цього зробити. Показання для проведення сурогатного материнства в рамках лікування від безпліддя - це зазвичай серйозні проблеми зі здоров'ям жінки, з огляду на які вона не може самостійно виносити або народити дитину. До таких показниками ставляться зокрема і серцева недостатність, серйозні проблеми репродуктивної системи, включаючи поганий стан матки через травми і вроджених дефектів або після операції.

Крім того, сурогатне материнство потрібно використовувати в тих випадках, коли з якихось причин інші види лікування безпліддя не принесли результатів. Крім того, сурогатне материнство, дозволене в багатьох країнах світу, є єдиним способом чоловікам і жінкам в гомосексуальні стосунки завести дитину.

Суть сурогатного материнства полягає в тому, що отриманий з яйцеклітини і сперми в рамках штучного запліднення ембріон переносять не в тело генетичної матері дитини, а в тіло сурогатної матері. Тобто жінці, яка не може сама виносити дитину, проводять стимуляцію яєчників, а забравши отримані яйцеклітини, запліднюють спермою її партнера або донора, а потім отриманий ембріон поміщають в матку сурмами.

У тих випадках, коли жінка сама не може надати власні яйцеклітини, в рамках сурогатного материнства використовуються яйцеклітини донора. Використання яйцеклітин самої сурогатної матері для нашої дитини не відповідати законам, так як в такому випадку це буде її генетичний рідна дитина.

Згідно з українським законодавством, яке піклується про своїх громадян зокрема в рамках репродуктивних технологій, батьками дитини, зачатої в клініці штучного запліднення і виношеного сурогатною матір'ю, визнаються ті люди, які надавали для цього своєю свій генетичний матеріал і приходили в цій клініці лікування. Це означає, що сурогатна мати не має ніякого права на дитину, яку вона виношує. Значить, пацієнти клініки репродуктології можуть не переживати про те, що вона захоче залишити дитину собі, вважаючи його своїм.

В рамках сурогатного материнства всі юридичні права на дитину мають його генетичні батьки, і завдяки чітко прописаним законодавством не виникає ніяких проблем з оформленням документів.

Розвиток медицини і сучасних технології дозволили створити широкий спектр методів для боротьби з проблемами репродуктивного здоров'я. Тепер величезна кількість безплідних пар по всьому світу мають можливість завести генетично рідну дитину, отримавши тим самим повноцінну сім'ю.

У тому вигляді, до якого ми звикли, сурогатне материнство стало можливим після відкриття такого методу, як екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). В рамках ЕКЗ з тіла чоловіка і жінки вилучаються їх ооцити або статеві клітини, яка потім схрещуються в лабораторних умовах і виходить повноцінний ембріон. Таким чином, при виношуванні сурогатною матір'ю дитини це буде генетично рідна дитина тієї пари, яка лікується від безпліддя. В якомусь сенсі сурогатна мати виступає в якості тимчасового притулку для малюків, і її роботу часто порівнюють з роботою няні, адже сурогатна мати просто піклується про дитину, якого потім віддає його справжнім батькам.

Перший успішний випадок сурогатного материнства стався в 1980 році, коли Елізабет Кейн, 37-річна американка виносила малюка для подружньої пари. Жінка, яка приходила лікування від безпліддя, не могла сама має дітей через непрохідності фаллопієвих труб. Репродуктологи провели штучне запліднення яйцеклітини цієї жінки спермою чоловіка, а сурогатна мати виносила малюка. На той момент у неї вже було троє своїх дітей, але вона погодилася допомогти безплідній парі завести власну дитину. Саме ця смілива жінка увійшла в історію як ім'я першої в світі сурогатної матері, і вона отримала за свою працю щедру винагороду. Ще один помітний випадок стався в 1987 році, коли жінка погодилася на виношування дитини для своєї дочки, яка проходила безуспішне лікування від безпліддя.

Є свідчення для проведення такої допоміжної репродуктивної технології, як сурогатне материнство:

відсутність матки, вроджене або через хірургічного втручання;

серйозні деформація матки, через які ембріон не може закріпитися в її стінках або жінка не може виносити дитину;

спайки в маткових трубах, які не вдалося вилікувати;

різні патології порожнини матки, через які ембріон не може закріпитися, наприклад серйозні пошкодження матки;

високий репродуктивний вік жінки, від 40 років, через що серйозно зростає ймовірність викидня;

звичне невиношування, коли жінка багато разів намагалася завагітніти, але кожен раз траплявся викидень.

Етичні питання

Найбільш серйозні претензії до такого лікування безпліддя, як сурогатне материнство, має церква різних країн. Представники церкви вважають, що це підриває святість інституту сім'ї та шлюбу, і вважають, що безкоштовна пара повинна просто змиритися зі своєю проблемою і не намагатися лікуватися.

Також активні противники сурогатного материнства стверджують, що це не форма лікування, а своєрідний спосіб торгівлі дітьми. Однак це складно назвати справедливим, адже насправді сурогатна мати не торгують дітьми, вона просто виношує чужу дитину, чого не може зробити його біологічна мати. На думку супротивників сурогатного материнства, це може привести до того, що всі бажаючі заможні люди зможуть наймати жінок для того, щоб вони виношували дитину замість них. Однак насправді і це складно назвати справедливим, адже насправді для того, щоб було проведено лікування з використанням сурогатного материнства, безплідна жінка повинна мати ряд свідчень. Лікарі повинні підтвердити, що вона дійсно не в змозі виносити дитину самостійно, інакше жодна клініка репродуктології в світі не погодиться на подібне лікування. Таким чином, сурогатне материнство - це не примха, це єдиний спосіб мати рідну дитину тим жінкам, які виносити його самостійно не можуть.

Активний рух феміністок стверджує, що сурогатне материнство - це експлуатація жінок, репродуктивне здоров'я яких використовують інші люди. Однак насправді сурогатне материнство швидше можна назвати справжнім благородним подвигом. Крім того, потрібно пам'ятати, що сурогатна мати йде на цей важливий крок виключно добровільно, що також дуже чітко прописано в законодавстві. Незалежно від причин, за якими жінка погодилася допомагати безплідною парі, родичі вони чи ні, вона робить це цілком свідомо і добровільно. Крім того, сурогатна мати має просто чудове здоров'я, що означає, що вона жодним чином не ризикує, погоджуючись виносити дитину.

Ще один важливий аргумент противників сурогатного материнства полягає в тому, що такі жінки піддаються серйозній психологічної травми, погоджуюся виносити дитину. Це пов'язують з тим, що, навіть якщо це чужа дитина, за час виношування жінка до нього звикають і можуть виникнути серйозні проблеми з тим, щоб спочатку звикнувши до дитини, жінка змушена була його віддати. Це, мабуть, найвагоміший аргумент проти сурогатного материнства. Саме тому в програму сурогатного материнства вибирають тільки жінок, які проходять попередню співбесіду з психологом, щоб підтвердити їх готовність зробити це. Дуже багато навіть здорових і молодих жінок були прийняті в програми сурогатного материнства просто тому, що психологи вважають їх нездатними добровільно віддати дитину, якого вони виносили. Крім того, з сурогатними матерями протягом усього терміну виношування і після нього працюють професійні психологи, які допомагають їм боротися з проблемами, які можуть виникнути в процесі.

Крім того, у кожної сурогатної матері повинен бути власний здоровий дитина. Це пов'язано не тільки з необхідністю додатково подтвердіть репродуктивне здоров'я, але також з тим, що жінка, у якої вже є одна рідна дитина, захоче піклуватися про нього, а не прив'язуватися до чужої дитини.

Аргументи на користь сурогатного материнства

Незважаючи на всі спірні питання і думки різних людей, насправді сурогатне материнство в своєму роді безцінне. Тисячі пар, які не могли завести генетично рідну дитину, вдавшись до допомоги сурогатних матерів, змогли нарешті знайти щастя повноцінної сім'ї. Як і раніше для дуже багатьох жінок в світі сурогатне материнство залишається єдиним способом завести малюка, для чого вони звертаються до потенційних сурогатних матерів.

Крім того, роботу сурмами часто порівнюють швидше з роботою няні, ніж з торгівлею людьми. Справа в тому, що таким чином бездітна пара підвищує можливість створити повноцінну сім'ю з генетично рідною дитиною. По суті, це некомерційний дітонародження, а добровільний і дуже шляхетний крок, який щедро винагороджується. Що стосується винагороди за роботу сурогатної матері, то важливо розуміти, що будь-яка робота повинна оплачуватися. Сурогатне материнство - це, по суті, теж робота. Причому ця робота займає дуже великий час, адже 9 місяців - це чималий термін. Сурмами витрачають досить великий час на те, щоб зробити цей благородний вчинок, через вагітність вона стають дещо обмежені в звичних заняттях, особливо пов'язаних зі спортом або подорожами. Саме цим пояснюється висока винагорода сурогатної матері, адже ця процедура дійсно вимагає багато сил і величезної відповідальності.