Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Причины мужского бесплодия

З кожним роком збільшується число чоловіків, які звертаються до репродуктологам з проблемами в спробах зачати дитину. Така тенденція сумна, але не видається дивною, адже у чоловіків все частіше зустрічається сидяча робота, шкідливі звички, а екологія продовжує погіршуватися.

Проте, саме жінки зазвичай звертаються до фахівців, якщо помічають серйозні проблеми зі спробами зачати дитину. Чоловік найчастіше відмахуватися, вважаючи, що у нього зі здоров'ям проблем бути не може. Проте, величезна кількість безпліддя у пар пов'язано саме з проблемами чоловічої репродуктивної системи, а іноді проблеми виникають відразу в обох партнерів.

Найпоширеніші причини того, що парі довгий час не вдається зачати бажану дитину - це різні хромосомні порушення у сперматозоїдів, або недостатня їх активність. Дещо рідше чоловіче безпліддя пов'язане з тим, що в спермі міститься мало сперматозоїдів, або вони абсолютно нерухомі.

Якщо безпліддя пов'язане з тим, що у чоловіка недостатньо рухливі сперматозоїди, репродуктологи ставлять діагноз «секреторного безпліддя». Причина цієї проблеми - неправильна діяльність яєчок, які виробляються сперматозоїди. Є ряд причин, які найбільш часто стають перешкодою в спробах зачати дитину.

1.Інфекційні захворювання.

Дуже часто причиною чоловічого безпліддя стає захворювання, які передаються статевим шляхом. Саме тому лікарі настійно рекомендують чоловікові при перших ознаках появи подібних захворювань звертатися в лікарню, щоб провести своєчасне лікування, яке не дасть привести до серйозних проблем в подальшому. Найпоширеніші причини, які негативно впливає на чоловічу можливість зачати - це зараження хламідіями. Проблема полягає в тому, що перший час захворювання протікає абсолютно безсимптомно, його буває складно помітити. Однак згодом хламідіоз призводить до таких проблем, як неприємні відчуття при сечовипусканні, виділення з уретри, що в кінцевому підсумку може призвести до запалення статевих органів і порушення вироблення сперми. Не менш небезпечні і такі захворювання, як сифіліс або гонорея, а також трихомоніаз.

Ще одна часта причина проблеми із зачаттям - це простатит, який в першу чергу впливає на репродуктивну функцію, і при відсутності грамотного і своєчасного лікування дійсно може привести до безпліддя.

2. Захворювання яєчок.

Такі захворювання зустрічаються не так часто, але тим не менше вони досить небезпечні. Зокрема, у чоловіків зустрічається така неприємна хвороба, як варікоцеле. Це захворювання, при якому істотно розширюються вени в яєчку і в насіннєвому каналі. Все це призводить до серйозного порушення кровообіг в яєчках, через що у чоловіка може виникнути застій крові і в результаті вироблення сперматозоїдів може бути порушена.

На жаль, розширення вен досить широко поширене, і це закінчується малорухливість сперматозоїдів, яка результаті призводить до серйозних ускладнень при спробі зачати дитину. Згідно зі статистикою, приблизно 25% чоловіків знаходить схожі проблеми, які призводять до зниження якості сперми. Крім того, причиною чоловічого безпліддя можуть бути різні інші порушення в роботі яєчок, в тому числі паротит і водянка.

3. Непрохідність протоків

Це проблема, яка в кінцевому підсумку може призвести до серйозних проблем із зачаттям дитини, аж до діагнозу безпліддя. Основна проблема полягає в тому, що при такій проблемі істотно ускладнюється просування сперми по протоках, в результаті не може відбутися природне зачаття. Якщо ця проблема зачіпає тільки одну сторону, то кількість і якість сперматозоїдів істотно знижується, а якщо проблема захоплює відразу обидві сторони, то спостерігається повна відсутність сперми.

Проблема з вхідними протоками може статися з найрізноманітніших причин. В основному причиною непрохідності є перенесені захворювання, найчастіше епідидиміт, або запалення придатка яєчка. Після того, як запалення зійде, протоки склеюються, в результаті сперматозоїди не можуть потрапити з яєчка в насінні бульбашки. Також часто непрохідність виникає через оперативного втручання при лікуванні різних захворювань, а також з-за травми, яка призвела до пошкодження проток. Ще однією серйозною причиною можуть стати пухлини, які перекривають насінні протоки.

4.Гормональні порушення.

До 10% випадків чоловічого безпліддя пов'язані саме з порушеннями в рівні гормонів. Причини можуть бути різними, і найчастіше це захворювання, наприклад інфекції, пухлини або вроджені порушення гормонального балансу. Однак гормональне порушення дуже помітно, а значить, набагато простіше піддається лікуванню на ранніх етапах, якщо чоловік звернеться до лікаря. В першу чергу гормональне порушення проявляється зниженням сексуального потягу, що дає чоловікам серйозний привід бити на сполох.

Крім того, досить високий рівень чоловічого гормону тестостерону, також як і порушення функції щитовидної залози, яка часто стає причиною гормональних порушень, призводять до того, що чоловік набагато швидше набирає вагу. Безпосереднє зайву вагу теж часто призводить чоловічого безпліддя, таким чином, утворюється замкнене коло: гормональне порушення призводить до утворення зайвої ваги, а зайва вага, в свою чергу, порушує метаболізм і призводить до нових гормональним порушенням. У таких випадках необхідна допомога ендокринолога, яка допоможе розірвати порочне коло.

5.Порушення еякуляції.

Крім вищевказаних причин, серйозною проблемою для зачаття може стояти порушення еякуляції, тобто виділення сперми у чоловіків. Причини можуть бути різними: до них відноситься широкий спектр сексуальних розладів, які призводять до порушення ерекції і у рівню сексуального бажання. Туди ж слід відносити і різні розлади еякуляції, в тому числі передчасну, або запізнілу.

Дуже часто причиною подібних проблем в житті чоловіка стає серйозні розлади, надмірна втома і підвищені фізичні навантаження. Крім того, препарати, які змінюють гормональний рівень, також можуть стати серйозною причиною порушень такого роду. Все це може привести не тільки передчасного сім'явиверження, а й дуже короткочасною ерекції або навіть еректильної дисфункції.

6.Запальні процеси.

Ще однією серйозною причиною проблеми чоловічого безпліддя можуть стати різні запальні процеси репродуктивної системи. Найбільш часто вони виникають через захворювання, що передаються статевим шляхом, або іншими захворюваннями, пов'язаними безпосередньо з репродуктивної системи чоловіка. Все це в кінцевому підсумку призводить до того, що насінні протоки стають непрохідними, сперматозоїди істотно знижуються в якості, виникають серйозні проблеми зі статевим актом або навіть розвивається відторгнення сперматозоїдів чоловічим організмом через реакцію імунітету.

7. Погані звички.

Крім поганої екології, на чоловічу здатність до зачаття серйозно впливає і спосіб життя. Так, серйозними причинами для тривоги можуть стати:

  • малорухливий спосіб життя, пов'язаний з сидячою роботою;
  • напружений стан;
  • регулярний недосип;
  • неправильне харчування;
  • куріння і зловживання алкоголем;
  • захворювання, що передаються статевим шляхом.

Ці звички безпосередньо впливають на чоловічий організм, а також на репродуктивну систему і як наслідок на здатність до зачаття. В результаті виявляються такі захворювання, які призводять до чоловічого безпліддя, зокрема простатиту.

Простатит - це порушення у виробництві простатою спеціальної рідини, яка посідає істотні обсяги в спермі. Якщо виникають будь-які порушення, включаючи простатит, це призводить до серйозних проблем в якості сперми і зниженні лібідо.

В цілому, досить широкий спектр чоловічих проблем репродуктивного здоров'я можна вилікувати, якщо звернутися до лікаря в той момент, коли виникають серйозні проблеми. Лікарі настійно рекомендують навіть при відсутності видимих ​​проблем регулярно проходити обстеження, адже величезний спектр захворювань, в тому числі і передаються статевим шляхом, ніяк не проявляє себе на ранніх стадіях, зате можуть привести до серйозних ускладнень в подальшому і зайняти дуже багато часу для лікування. Природно, що при інтимному контакті з неправильною партнеркою необхідно захищатися, щоб уникнути передачі різних захворювань. Якщо ви відчуваєте якесь нездужання або підозрюєте, що у вас виникають серйозні проблеми із зачаттям дитини, найкраще відразу ж звертатися до лікаря, який виявить причину. Пам'ятайте, що чим раніше ви звернетеся до фахівця, тим більше буде шансів лікування і відповідно успішного батьківства.