Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

besplodie1.jpg

Як жіноче, так і чоловіче безпліддя діляться на два види: абсолютне і відносне. Абсолютне безпліддя - це повна неможливість для жінки завагітніти.

Причинами абсолютного безпліддя можуть бути такі проблеми:

- Вроджені вади розвитку репродуктивної системи у чоловіків або у жінки.

- Низька якість сперми або відсутність сперматозоїдів.

- Травми, які вплинули на репродуктивну систему.

- Хірургічні втручання, які так чи інакше зробили процес зачаття неможливим.

Приблизно половина жінок, які звертаються в клініки репродуктології для лікування безпліддя, страждають відразу від декількох факторів, які заважають завагітніти. Основною проблемою є той факт, що абсолютна безплідність не може бути вилікувана.

Однак абсолютна безплідність зустрічається досить рідко, частіше можна вести мову про відносну безплідність, коли грамотна допомога фахівців-репродуктологів допоможе жінці зачати дитину. Здебільшого відносне безпліддя пов'язане з серйозними проблемами репродуктивної системи, включаючи серйозні травми, хірургічні втручання або вроджені дефекти.

Дещо інша справа з відносним безпліддям. Діагноз «відносне безпліддя» означає, що у пари можуть бути діти, однак для цього потрібно пройти тривалий і, можливо, досить складний курс лікування. До відносного безпліддя, наприклад, можна віднести спайки маткових труб, які можуть бути як вилікувані за допомогою хірургічного втручання, так і подолані за допомогою штучного запліднення.

Що стосується чоловічого відносного безпліддя, найчастіше воно пов'язане з низькою рухливістю сперматозоїдів, але цю проблему також можна вилікувати, зокрема, на даний момент репродуктологи активно використовують метод ІКСІ, який має на увазі впровадження в яйцеклітину тільки одного, найбільш сильного сперматозоїда.

Ще один, найбільш загадковий вид безпліддя - це безпліддя неясного генезу. Це означає, що за всіма результатами аналізів чоловік і жінка здорові, проте протягом року або більше регулярного незахищеного статевого життя їм не вдається зачати дитину. Безпліддя неясного генезу може бути пов'язано з фактором імунної системи, але найчастіше його пов'язують з психологічними проблемами, які перешкоджають вагітності.

У випадку з безпліддям неясного генезу репродуктологи в першу чергу рекомендує парі відправитися до психолога, щоб вирішити деякі проблеми, які, можливо, перешкоджають зачаттю дитини. Крім того, парі не завадить відпочити, набратися сил і тоді, можливо, все вийде.

Що стосується методів боротьби з відносним безпліддям, то вони варіюються в залежності від діагнозу. Зокрема, найпоширеніший метод лікування - це екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). В рамках штучного запліднення у жінки штучним шляхом вилучаються яйцеклітини, які потім запліднюються в пробірці спермою її партнера.

Отримані ембріони культивуються протягом декількох днів, а потім поміщаються в порожнину матки жінки для розвитку нормальної вагітності. Є кілька варіацій циклів екстракорпорального запліднення, в залежності від діагнозу. Зокрема, якщо у жінки немає яйцеклітин або вони мають недостатню якість, але її тіло здатне виносити і народити, можна використовувати донорські яйцеклітини. Теж саме стосується і чоловічої сперми: при низькій якості використовують донорів сперми для зачаття.

Ще один спосіб лікування безпліддя - це виношування дитини сурогатною матір'ю. Якраз сурогатне материнство є єдиним доступним способом лікування абсолютного безпліддя, коли жінка не може виносити і народити дитину за медичними протипоказаннями.

У такому випадку замість неї дитину виношує і народжує сурогатна мати. При цьому якщо пацієнтка клініки здатна надати власні яйцеклітини для штучного зачаття, то використовують їх, в іншому випадку для виношування сурогатною матір'ю використовують донорські яйцеклітини, але ні в якому разі не яйцеклітини самої сурогатної матері.

Серед основних причин відносного безпліддя, тобто безпліддя, яке можна вилікувати, виділяють наступні:

- Проблеми в роботі яєчників.

- Погана прохідність або повна непрохідність маткових труб.

- Істотні порушення в порожнині матки, включаючи післяопераційні рубці.

- Порушений гормональний рівень.

- Неадекватна реакція імунної системи жінки на сперму партнера або ембріон, що зачатий за допомогою цієї сперми.

- Хромосомні порушення, через які ембріони виходять недостатньо життєздатними.

Серед видів чоловічого безпліддя, з якими можна боротися, виділяють наступні:

- Порушення сім'явиверження.

- Малий обсяг сперми, менше 2 мілілітрів.

- Порушення прохідності шляхів, з яких виводиться сперма.

- Низька якість і рухливість сперматозоїдів.

- Надмірна кількість сперматозоїдів з аномаліями розвитку.

З усіма цими видами безпліддя можна боротися, якщо звернутися до грамотного репродуктолога. Найголовніше - усвідомлювати, що всі види безпліддя піддаються лікуванню, а значить, потрібно просто набратися терпіння і приступити до лікування.