Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Стимуляція яєчників

У перші дні циклу пацієнтка починає приймати гормональні препарати, завдання яких - стимулювати активність яєчників. Справа в тому, що зазвичай за один природний цикл дозріває одна або дві яйцеклітини. Завдання гормональних препаратів - стимулювати вироблення відразу декількох яйцеклітин, що збільшує шанси на успіх ЕКЗ. Під час прийому препаратів лікарі регулярно проводять огляд жінки, оцінюючи якість роботи яєчників і при необхідності корегують дозування. Зазвичай на розвиток яйцеклітин потрібно до 10 днів, після чого настає фінальний етап, коли жінці вводять спеціальний гормон, який повинен стимулювати повне дозрівання яйцеклітин.

Вилучення яйцеклітин

Це відбувається за допомогою спеціальної голки для пункції. Чутливий ультразвуковий датчик вводиться в піхву, а потім шляхом проколу фолікулів вилучаються яйцеклітини, які найбільш дозріли. Ця процедура не вимагає повної анестезії, жінці вводять легкі медикаменти, які призводять до легкого сну. Вони заспокоюють і розслабляють нервову систему, зводять до мінімуму больові відчуття, і не вимагають довгої реабілітації.

Отримання сперми

Залежно від показників здоров'я чоловіка сперматозоїди витягають безпосередньо з еякуляту, вибираючи найбільш здорові і рухливі, або, якщо спостерігаються якісь проблеми або відхилення, їх за допомогою голки для пункції добувають з яєчка. При цьому сперматозоїди, як і яйцеклітини, можна піддати кріоконсервації для того, щоб використовувати їх наступного циклу ЕКЗ.

Сортування ооцитів

Репродуктологи під мікроскопом виберуть з отриманих яйцеклітин ті, які мають кращу якість і найбільше дозріли. З цією ж метою досліджується сперма, яка поміщається у водне середовище: в таких умовах сперматозоїди починають активніше рухатися, і репродуктолог може виділити найактивніші з них.

Запліднення

Яйцеклітини кілька годин проводять у інкубаторі, щоб остаточно дозріти. Після цього в цей же інкубатор поміщаються сперматозоїди, для цього їх необхідно до 100 000. Потім вони виділяють спеціальні ферменти, які дозволяють їм проникнути за оболонку яйцеклітини, і, коли одному з них це вдається, захисна оболонка закривається. Усередині ооцити з'єднуються, поступово зливаючись в одну клітку, яка починає ділитися. Все це відбувається під наглядом лікарів, і через дві-три доби вже готові ембріони, які складаються з декількох клітин: їх можна переносити в тіло жінки.

Перенесення ембріонів в порожнину матки

Це відбувається за допомогою спеціального катетера. Це абсолютно безболісна і безпечна процедура, яку проводять клініки репродуктології. Після неї слід уникати активних фізичних навантажень, стресів і потрясінь. Якщо пацієнтка виявляє бажання, для підвищення шансів на успіх циклу ЕКЗ репродуктолог може помістити в порожнину матки відразу 2 або 3 ембріона. Однак важливо розуміти: бувають випадки, коли всі вони приживаються. Якщо це два ембріона, та жінка під чуйним наглядом хороших лікарів може їх виносити, хоча це може бути нелегко.

За умови, що перенесли відразу три ембріони, репродуктолог зобов'язаний запропонувати залишити тільки двох з них, так як одночасно три плоди створюють занадто серйозне навантаження на організм жінки, через що можуть не вижити жоден з ембріонів. Після перенесення лікар призначає жінці спеціальні препарати, які покликані підтримати вагітність і посприяти прикріпленню ембріона до стінки матки і його правильному розвитку. Через 2 тижні проводиться спеціальний аналіз крові, який визначить, прижилися ембріони чи ні. Ці два тижні необхідно провести в найбільш спокійній обстановці, уникаючи занадто активного руху. Ще через тиждень плодове яйце, що розвивається, можна буде побачити за допомогою УЗД.

Зазвичай після перенесення ембріонів в порожнину матки залишаються ембріони, які абсолютно здорові. Їх можна заморозити, щоб використовувати при наступних циклах ЕКЗ, якщо цей цикл виявиться невдалим або якщо пара захоче ще дітей. Це дуже важливо, тому що використання заморожених ооцитів дозволяє жінці уникнути ще однієї гормональної стимуляції. Крім того, якщо ви збираєтеся завести дітей через кілька років, у вас залишаться набагато молодші життєздатні ембріони, ніж можна отримати в даному віці.

Успішність ЕКЗ залежить від безлічі факторів, які включають в себе здоров'я партнерів, суворе дотримання всіх рекомендацій лікаря, а також безпосередньо якість клініки. У середньому відсоток успіху становить від 20 до 40%. Однак при штучному заплідненні вагітність має деякі особливості. В першу чергу, це стосується гормональної системи жінки. Дуже часто при жіночому безплідді тіло пацієнтки не може не тільки самостійно завагітніти, але і не здатне підтримувати вагітність на всіх етапах. Це означає, що, швидше за все, жінці доведеться протягом всієї вагітності або частини її приймати спеціальні замінники природного гормонального фону.

Проте, відсоток успішності ЕКЗ багато в чому також залежить від позитивного настрою пацієнтів, їх віри в успіх, а також величезного бажання мати дітей.