Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Замороження яйцеклітин стало невід'ємною частиною сучасної репродуктивної медицини. І з кожним роком цією можливістю користуються все більше жінок. Частина з них - це пацієнтки клінік, в яких лікарі рекомендують жінкам заморозити яйцеклітини, якщо їм знадобиться операція на органах репродуктивної системи або боротьба з пухлиною.

Але все частіше і частіше заморозку власних ооцитів використовують жінки, які хочуть відкласти свою вагітність. На такий серйозний крок слід йти обдумано, адже заморозка яйцеклітин - це не так просто, як може здатися на перший погляд. Це тривала і дорога процедура, яка зажадає терпіння і сил, як і подальша вагітність з використанням заморожених ооцитів.

Невигадана історія: рання менопауза

У Сан-Франциско живе жінка на ім'я Дебора Девіс, успішний юрист і засновник невеликої компанії. Вона вийшла заміж в 26 років, і, оскільки дітей на той момент не планувала, вирішила заморозити власні яйцеклітини, щоб потім настала повністю запланована вагітність.

Вона пройшла дорогий курс гормонотерапії для вилучення максимальної кількості яйцеклітин (в рамках програми яєчники стимулюють для того, щоб взяти максимум яйцеклітин), витративши більше 20 тисяч доларів. Після пункції (проколу для вилучення ооцитів) доктора повідомили їй, що отримані яйцеклітини незрілі - незважаючи на гормональну терапію, вони просто не виросли. Це означає, що організм Дебори знаходиться в стані ранньої менопаузи.

Пара вирішила, що в результатах консервації винні некомпетентні доктора, і звернулися в іншу клініку, але результат був все той же. В кінцевому підсумку, пара пройшла кілька різних видів лікування, які на даний момент не принесли ніякого результату.

Як це відбувається

Багато сімейних пар або жінки, які хочуть законсервувати власні яйцеклітини, щиро дивуються сучасним технологіям. Безумовно, криоконсервация ще не досягла такого рівня, щоб можна було заморозити людину цілком, зате існує цілком реальна можливість зробити це з ооцитами.

Процес ділиться на кілька етапів:

Етап 1

В першу чергу, тим, хто хоче провести процедуру заморозки ооцитів, репродуктологи прописують кілька тижнів протизаплідною терапії. Це необхідно, щоб яєчники відпочили, і були готові до різкої гормональної стимуляції. Хоча на перший погляд, придушення репродуктивної системи може здатися нерозумним, насправді багато жінок після скасування протизаплідних засобів швидко вагітніють, що пов'язано з тим, що репродуктивна система прагне надолужити згаяне, виробляючи більш якісні яйцеклітини для зачаття.

Етап 2

Після цього етапу репродуктологи призначаю кілька тижнів спеціальних ін'єкцій для того, щоб стимулювати яйцеклітини і яєчники жінки. Це необхідно, адже для заморозки потрібно кілько яйцеклітин. А краще - більше десятка. Справа в тому, що в звичайних умовах організм жінки виробляє близько 1-2 яйцеклітин за 1 менструальний цикл, і їх недостатньо для проведення адекватної терапії та заморозки. Гормональні препарати покликані збільшити число яйцеклітин, які щомісяця дозрівають в тілі жінки, до десятка або більше. Це абсолютно безпечна терапія, проте вона вимагає уважного підходу і точного дотримання всіх вимог медика, який її проводить. Якщо терапія проходить вдало (невдача може бути спровокована тільки ранньої менопаузою або безвідповідальним підходом до лікування), то дозрівають більше 10 яйцеклітин, які потім вилучають за допомогою тонкої голки і заморожують, щоб використовувати через кілька років.

Здорові жінки, без передчасної менопаузи (коли вироблення яйцеклітин припиняється раніше 50 років) здатні за одну стимуляцію зробити річну норму яйцеклітин за місяць, це 10-20 яйцеклітин. Це дає шанс мати 1 або 2 дитини, в залежності від якості самих яйцеклітин і здоров'я жінки. Якщо ж на момент заморозки жінці більше 35 років, їй необхідно пройти кілька етапів подібної стимуляції, адже з віком якість яйцеклітин неминуче знижується, що призводить до мінімізації шансів на вагітність надалі. Ідеальним віком для заморозки яйцеклітин можна вважати 20-25 років, коли репродуктивна система жінки знаходиться в розквіті, а яйцеклітини дають мінімальний шанс народження дитини з відхиленнями. Цей віковий ценз безпосередньо пов'язаний не тільки зі здатністю народження дітей в цілому, але і з мінімізацією ризику народити дитину з генетичними відхиленнями на зразок синдрому Дауна, які серйозно підвищуються після 40 років. В цьому і полягає сенс заморозки яйцеклітин - з молодими ооцитами жінка навіть після 40 може зачати і народити здорового малюка без серйозних проблем, що було б неможливо в нормальних умовах.

Незважаючи на те, що заморозка ооцитів стала куди більш доступною, це не так просто, як здається. Згадайте історію Алли Пугачової - її діти були народжені за допомогою її яйцеклітин, заморожених багато років назад. Однак минули ті часи, коли заморозка ооцитів була дорогою процедурою, доступною тільки дуже багатим людям. Зараз і сім'я з достатком вище середнього може дозволити собі таку процедуру, яка гарантує народження здорового потомства через роки.

Популярність процедури пов'язана з тим, що на даний момент вік жінок, які народжують вперше, неухильно зростає. Тільки за період з 2002 по 2004 роки цей вік виріс до 26 років. Це пов'язано з тим, що тепер жінки мають куди більше прав і свобод, часто заробляючи куди більше чоловіків. Це дає жінці деякий час, щоб відбутися матеріально, знайти ідеального партнера, який буде не просто коханою людиною, а й гідним батьком.

Але для процедури необхідно усвідомлювати всі тонкощі процесу. Так, жінки після 35 повинні з особливою обережністю заморожувати яйцеклітини. Після 35 років рекомендується пройти ретельне обстеження у репродуктолога і генетика, щоб виключити ризик того, що народжені з використанням цих ооцитів діти будуть хворі генетичними захворюваннями або різного роду небезпечними синдромами, пов'язаними з віком матері.