Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

3. Чи правильне це рішення саме для мене?

Як вже було сказано вище, ви не повинні відштовхуватися від подібного досвіду ваших подруг, сусідок, колег і т.д. Кожне рішення заморозити яйцеклітини - індивідуально, і має прийматися з урахуванням обставин.

Перед процедурою точно вирішите, чому саме ви хочете заморозити яйцеклітини. Відповідь «тому що це роблять все» в цьому випадку не підходить. Якщо ви хочете відкласти планування сім'ї на кілька років - це вагомий привід зараз звернутися в клініку репродуктології.

Може бути й таке, що у вас, як у нашої героїні - Дебори, буде проблема з передчасною менопаузою. У такому випадку, якщо ви не можете зараз дозволити собі тривале лікування, або якщо воно вже зараз не принесло жодного результату, вам слід серйозно розглянути питання про усиновлення дитини - або про використання донорської яйцеклітини. У такому випадку використовується донорський ооцит для жінки, який запліднюється спермою чоловіка, і в такому випадку пара отримує генетично наполовину рідного їй малюка. Що важливіше, жінка має шанс сама виносити і народити дитину, що має велике значення в питаннях сприйняття дитини як рідного і в питаннях виховання.

 4. Коли потрібно задуматися про замороження ооцитів?

Чим раніше ви приймете це серйозне рішення, тим краще буде для вашої майбутньої дитини. З віком якість яйцеклітин невблаганно падає, а значить, чим раніше ви заморозите ооцити, тим вища якість вони матимуть. В основному, жінки серйозно замислюються про замороження в 30-35 років, але, якщо у вас є можливість зробити це раніше, і ви не плануєте дитини до 35-40 років, краще зробіть це в проміжок між 20 і 25 роками. Справа в тому, що здоров'я сучасної жінки може дозволити їй виносити малюка і в 40-45 років, однак природу в чомусь обдурити не можна, і репродуктивне здоров'я досягає свого піку в 20 років, коли жінка досить молода, щоб вільно народжувати дитину. Недарма в середні століття навіть в 14 років дівчата могла народжувати, і тоді шанс на народження здорової дитини, як не парадоксально, були найвищі. Природою задумано, щоб жінки народжували незадовго після досягнення репродуктивного віку, а він настає з першою менструацією в 12 років. Звичайно, зараз неприпустимо, щоб дівчатка вагітніли в такому віці, проте це передбачено природою, і це необхідно враховувати.

5. Де заморожувати ооцити?

У цьому плані українкам пощастило. Україна - одна з небагатьох країн, де повністю дозволені всі репродуктивні технології. До сих пір залишається не цілком зрозумілим, чому інші країни активно гальмують розвиток такої медицини - зазвичай це пов'язано з впливом церкви на соціальне життя. Однак в Україні заморозка і подальше використання ооцитів повністю дозволено, і це важлива частина будь-якої процедури з лікування безпліддя.

Вибір клініки, де заморозити яйцеклітини - дуже серйозний. Ви можете скористатися порадами тих жінок, які вже проходили подібну процедуру. Якщо таких немає серед вашого оточення, можна звернутися в численні спільноти жінок, які хочуть або вже намагаються зачати за допомогою штучного запліднення. Запитайте поради у них - часто в таких суспільствах ви отримаєте безліч важливих порад для досягнення оптимального результату, а також знайдете моральну підтримку і підтвердження того, що такий важливий крок приносить свої плоди.

Важливо, щоб клініка не просто обіцяла результат, тобто максимальна кількість заморожених ооцитів, а й дбайливо ставилася до вашого здоров'я. Є безліч клінік, які проводять жорстку гормональну терапію для досягнення максимального результату за всяку ціну, адже в кінцевому підсумку для недосвідчених в цьому питанні важливо саме кількість заморожених ооцитів. Однак краще вибирати клініки, які дбайливо ставляться в першу чергу до своїх пацієнтів. Правило дуже просте - жінка може зробити багато ооцитів, а жорстока стимуляція може привести і до передчасної менопаузи. Так що важливо звернути увагу не на обіцянку швидкого або дешевого результату, а на бажання лікарів дійсно вам допомогти. Важливо, щоб лікарі повністю відповідали на ваші питання, докладно пояснюючи всі етапи процедури і можливі наслідки. Краще провести кілька сеансів гормональної терапії в одній клініці, які, в кінцевому рахунку, приведуть до успіху, незважаючи на ціну, ніж один раз заощадити, пожертвувавши своїм репродуктивним здоров'ям раз і назавжди.

Ви маєте повне право дізнатися у докторів, скільки разів на рік або місяць вони заморожують яйцеклітини. Якщо в рік вони це роблять лише кілька разів, задумайтеся - чи варто довіряти таким людям, адже у них явно трохи досвіду, і ви ризикуєте своїм тілом. Якщо персонал затинається або не хоче відповідати на прямі запитання - просто розверніться і йдіть в іншу клініку. Справжні професіонали своєї справи дадуть швидко на кожне питання, навіть якщо це буде медсестра, яка повинна асистувати при вилученні яйцеклітин. Справжні професіонали не будуть нічого приховувати - навпаки, вони сповістять вас про кожен свій крок, пояснять, як важливо дотримуватися кожної рекомендації лікарів (наприклад, пити багато рідини під час стимуляції) і докладно пояснять всі ризики, пов'язані з гормональної стимуляцією яєчників.

6. Чому так важливий вік?

Дівчина в 29 років заморожує багато яйцеклітин, щоб мати резерв часу для підбору ідеального партнера. І у неї є цей час, адже в 29 можна вилучити більше 15 яйцеклітин високої якості, більшу частину з яких вийде запліднити і помістити в порожнину матки для нормального розвитку. А ось жінка, якій вже більше 35 років, повинна дуже відповідально підходити до цього питання. Справа в тому, що після 35 років і кількість, і якість вилучених яйцеклітин різко падає, що означає, що жінка має один або два шанси на народження дитини. Таке обмежене число серйозно скорочує бажання експериментувати. У 35-40 років жінка вже добре повинна розуміти, що з її 10 яйцеклітин тільки 1, найімовірніше, приживеться, і це вимагає серйозного вибору партнера для зачаття і клініки, в якій буде проводитися ЕКЗ (штучне запліднення, природний результат заморозки яйцеклітин).