Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Більшість жінок, які зараз використовують протизаплідні засоби різного роду, все ж хочуть мати дітей в майбутньому. І багатьох цікавить питання: чи не вплине теперішнє запобігання вагітності на їх шанси мати дітей тоді, коли вони цього захочуть?

В першу чергу, ви повинні розуміти, що сучасні протизаплідні засоби розроблено таким чином, щоб жодним чином не вплинути на якість репродуктивної системи.

Однак все дуже індивідуально, і точні відповіді на ці питання давати окремої жінці дуже складно. На здатність жінок до зачаття впливає безліч факторів, і іноді навіть при відсутності явних захворювань зачати довгоочікуваного малюка все одно не виходить. Але, тим не менш, можна надати приблизний огляд того, як запобігання вагітності може впливати на подальші спроби зачати.

Звичайно ж, бар'єрні методи контрацепції жодним чином не впливають на здатність жінки до зачаття, адже вони не впливають на репродуктивну систему. Ми поговоримо про гормональні способи запобігання від небажаної вагітності і разом спробуємо дати відповідь на питання, як контрацепція впливає на можливість зачати.

Протизаплідні таблетки

Це один з найпоширеніших способів уникнути небажаної вагітності. Таблетки підбираються індивідуально, залежно від гормонального фону, і це слід довірити гінеколога-ендокринолога. Працюють таблетки дуже просто - вони пригнічують овуляцію, і вводять яєчники в стан «сну». Це зводить нанівець саму можливість завагітніти, адже яйцеклітина не дозріває кожен місяць.

Після скасування таблеток багато жінок дуже швидко вагітніють - це так званий синдром відміни, коли яєчники після пробудження починають активно працювати. Близько 25% жінок вагітніють вже в перший місяць після відміни препаратів, понад 60% - протягом півроку. До році після відміни препарату ця цифра піднімається до 85%. Це зовсім не означає, що через таблеток 15% жінок відчувають труднощі із зачаттям, зазвичай це пов'язано з хворобами репродуктивної системи або психологічним станом.

Завдяки «синдрому відміни» протизаплідні таблетки часто прописують жінкам, які не можуть зачати дітей. В якомусь сенсі вони дають відпочити яєчників, і після припинення терапії вони з новими силами починають роботу з продукування яйцеклітин. В рамках такого лікування жінки приймають таблетки по 2-3 місяці з перервами, що істотно підвищує шанси на вагітність.

Внутрішньоматкова система

Внутрішньоматкові гормональні системи часто плутають зі звичайними «спіралями», проте ту саму точку зору в корені невірна. Спіралі діють як абортивний метод контрацепції, і підвищують ризик утворення позаматкової вагітності. Гормональні системи же позбавлені таких побічних ефектів, вони здатні довго діяти і, що важливо, не вимагають постійної уваги жінки (як таблетки). Але після скасування такої контрацепції для досягнення вагітності потрібен час - мінімум півроку, щоб завагітніти.

Гормональні ін'єкції

Ін'єкції гормонів, нарівні з імплантами, покликані протягом деякого часу поступово вивільняти в організм жінки кілька певних гормонів. Однак вони підходять тільки тим жінкам, які вже мають дітей і не планують їх мати в подальшому, адже така система серйозно пригнічує роботу яєчників. Це може статті причиною серйозних проблем із зачаттям або повної його неможливістю.

Проте, якщо після скасування якогось протизаплідний препарату ви не можете завагітніти, не варто бити тривогу і відразу звинувачувати контрацепцію в своїх проблемах. Вам необхідно звернутися до репродуктолога, якщо протягом року незахищеною статевого життя ви все ще не можете зачати дитину. Можливо, це пов'язано з супутніми захворюваннями або синдромами, а не контрацепцією.