Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Вже дуже давно люди замислювалися про те, як убезпечити себе від небажаної вагітності. Від шаманських ритуалів і до сучасних гормональних препаратів, всі вони були покликані забезпечити свободу любові без обов'язкового народження потомства.

Всі протизаплідні засоби 21 століття надійні, ефективні і абсолютно нешкідливі для вашої репродуктивної системи. Ми розглянемо докладніше, наскільки вони ефективні і чи дійсно нездатні вплинути на ймовірність зачаття.

Огляд сучасних контрацептивів

Всі сучасні методи контрацепції діляться на кілька основних видів: це фармакологічні препарати, гормональна терапія або механічні контрацептиви, а також хімічні речовини.

Метод контрацепції повинен підбиратися тільки професіоналом, індивідуально для кожної жінки, адже вони не універсальні і не можуть підходити всім. Розглянемо найпоширеніші з них:

Бар'єрні

Принцип дії бар'єрних методів дуже просто: вони не дають спермі потрапити в піхву. До них відносяться, звичайно ж, презервативи, ковпачки, діафрагми і губки.

Найпопулярніші з них - презервативи. Вони мають ряд переваг перед іншими методами контрацепції:

• До 95% захисту від небажаної вагітності;

• До 90% захисту від венеричних захворювань;

• Їх можна використовувати під час лікування безпліддя, пов'язаного з імунологічним фактором;

• Вони відмінно підходять для тих, у кого немає постійного партнера;

•Низька ціна.

Але у них є і певні мінуси:

• Вони можуть легко пошкодитися під час статевого акту через неправильне використання або зберігання, що зведе нанівець всю їх ефективність;

• Чутливість під час занять сексом істотно знижена;

• У деяких людей спостерігається алергія на латекс або змащення, що використовуються для презервативів.

У той же час ковпачки і діафрагми, які використовують для контрацепції, мають ще ряд мінусів: їх може встановлювати тільки доктор (і навіть це не гарантує зручність використання), вони не захищають від інфекцій і також можуть викликати алергічні реакції.

У тому, що стосується репродуктивної системи, бар'єрні методи контрацепції абсолютно не впливають на фертильність чоловіків і жінок. Однак потрібно уважно ставитися до їх вибору, а також пам'ятати, що при відсутності перевіреного партнера кращий вихід - це презервативи.

Внутрішньоматкові спіралі

Внутрішньоматкова спіраль дає до 97% успіху в питаннях захисту від небажаної вагітності. У порожнину матки гінеколог вводить спеціальну спіраль, яка містить мідь. Це створює середовище, в якій майже неможливо запліднення, а також саме існування сперматозоїдів. Все це істотно ускладнює процес запліднення, а навіть якщо яйцеклітина запліднюється, їй майже неможливо імплантуватися в ендометрій (внутрішню вистилання матки).

Більш того: деякі спіралі використовують для лікування проблем репродуктивної системи, таких як ендометріоз (розростання тканин матки), передменструальний синдром і інші. Це лікувальну властивість пов'язано з наявністю гормонів в спіралі, і воно дійсно допомагає багатьом жінкам.

Основні плюси таких спіралей - це:

- Швидкий початок дії (відразу після установки);

- Довгий термін служби (до 6 років, якщо ви не захочете раніше мати дітей);

- Високий відсоток ефективності, що виключає необхідність застосування інших засобів контрацепції;

- Додаткове дію в якості лікарського засобу завдяки присутності гормонів;

- Невисока ціна.

Але є в них і ряд мінусів:

- Вони не підходять тим, у кого немає постійного партнера, тому що не захищають від венеричних захворювань;

- В деяких випадках менструація стає більш багатою і болючою;

- Необхідно перевірити відсутність алергічної реакції на мідь;

- Їх не можна використовувати під час лікування інфекційних захворювань або жінкам, які не народжували.

Якщо ви захочете мати дітей, вам необхідно просто звернутися до гінеколога, щоб прибрати спіраль. Після цього протягом 3-6 місяців настане зачаття.

Рідко, але все ж спіралі стають причиною розвитку запальних захворювань, тому що жіноче тіло погано реагує на наявність стороннього предмета.

В цілому, саме через зазначених вище мінусів, спіралі рекомендують використовувати тільки жінкам, які вже народжували, адже іноді (рідко, але все ж) вони можуть стати непрямою причиною безпліддя. Особливо це стосується випадків, коли в організмі розвивається інфекція, яку не лікують - спіраль при цьому тільки підсилює розповсюдження інфекції.

Гормональні препарати

Це таблетки, ін'єкції, імплантати та пластирі, які пригнічують природний гормональний фон жінки. Вони пригнічують саму овуляцію - отже, яйцеклітина не виходить з яєчника, і не може бути запліднена. Навіть якщо це сталося, гормони діють таким чином, щоб перешкоджати імплантації яйцеклітини в порожнині матки.

Плюси гормональної контрацепції:

- Висока ефективність, майже 100% захисту від небажаної вагітності;

- Можливість використовувати їх для лікування захворювань репродуктивної системи;

- Безпечне використання навіть під час грудного вигодовування дитини;

- Після скасування шанс вагітності різко зростає, так що їх використовую для лікування безпліддя.

мінуси:

- Якщо це таблетки, вони вимагають регулярного прийому;

- В перший місяць необхідно використовувати додаткові засоби захисту;

- Не рекомендується для використання жінкам, які курять;

- Ряд ліків знижує ефективність такої контрацепції.

Дуже важливо, щоб подібна контрацепція підбиралася професіоналами - не варто приймати таблетки за порадою подруг або випадковим чином. В такому випадку вони будуть абсолютно безпечні для вашого репродуктивного здоров'я. Більш того, існує «синдром відміни» - після припинення прийому гормональних препаратів шанс вагітності різко підвищується, тому що яєчники немов «прокидаються» після довгого сну і починають посилено працювати. Саме тому їх використовують для комплексного лікування безпліддя, що підвищує шанс на вагітність у жінок, які не змогли це зробити природним шляхом.

Хімічні

Це різного роду гелі, тампони або свічки, які необхідно вводити в піхву. Вони добре діють як комплексне засіб захисту від небажаної вагітності і вірусів. Однак вони ефективні лише на 80%, що вимагає застосування додаткових засобів контрацепції.

плюси:

- Можливість застосування при годуванні груддю;

- Мінімальний ризик ускладнень через місцевого застосування;

- низька ціна.

мінуси:

- Не можна використовувати мило до і після сексу;

- Потрібно строго слідувати інструкції;

- Іноді вони викликають звикання;

- Можлива алергія.

На жаль, саме хімічні препарати, незважаючи на свою низьку ціну, найбільш небезпечні. Вони можу привести до порушення мікрофлори вашої репродуктивної системи, що в кінцевому підсумку може створити серйозні труднощі в плануванні сім'ї. Існує також ризик запальних процесів в матці.

У будь-якому випадку, вибирати відповідний спосіб контрацепції необхідно тільки з гінекологом. Якщо це гормональні препарати, необхідно зробити УЗД і здати аналіз крові на гормональний рівень.