Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

ЭКО ПРИ ЭНДОМЕТРИОЗЕ

Перш ніж застосовувати таку складну процедуру, як ЕКЗ, при лікуванні безпліддя, причиною якого був ендометріоз, потрібно розібратися в його особливостях.

Ендометріоз - на жаль, досить поширене захворювання, яке виражається в розростанні тканин всередині порожнини матки. Воно може зупинитися на матці, але іноді переходить на маткові труби і яєчники, а в окремих випадках - на кишечник і сечовий міхур. Дуже часто саме ендометріоз стає причиною безпліддя у жінок.

Основна проблема ендометріозу - в тому, що це захворювання порівняно погано досліджено. Лікарі не можуть з упевненістю сказати, з чим пов'язаний розвиток клітин матки, і як уникнути цього. Однак точно відомо про взаємозв'язок ендометріозу зі зниженим імунітетом і гормональними порушеннями. Приблизно 50% жінок, які приходять зі скаргами на довгі безплідні спроби завагітніти, страждають від тієї чи іншої форми ендометріозу.

Проте, це не привід для паніки, адже на ранніх етапах ендометріоз легко лікується, і після курсу лікування ви зможете без проблем завагітніти.

Ендометріоз і безпліддя

Перед тим, як приступати до лікування, слід виявити всі особливості захворювання. В першу чергу, лікарі за допомогою аналізів з'ясують, наскільки змінилися органи малого тазу у жінки з ендометріозом. Швидко розвивається тканина може провокувати процес спайки маткових труб, через що яйцеклітина просто не може потрапити в порожнину матки. Це небезпечно ще й тому, що загрожує розвитком позаматкової вагітності, яка становить серйозну загрозу здоров'ю жінки, якщо не діагностувати її своєчасно.

Крім того, через ендометріозу відбуваються серйозні порушення процесів ендокринної системи. Це захворювання негативно позначається на формуванні яйцеклітин аж до серйозних порушень овуляції або навіть повного її відсутності.

Ендометріоз здатний нашкодити і імунній системі: нечасто, але все ж він призводить до розвитку в організмі антитіл, які сприймають сперму чоловіка як агресивні клітини і намагаються їх знищити.

Сам по собі ендометріоз - серйозна перешкода для ЕКЗ, адже він заважає ембріону закріпитися в її порожнині, сприяючи розвитку аутоімунних процесів на внутрішній поверхні матки.

Після проведення курсу лікування способи боротьби з безпліддям будуть прямо залежати від стану здоров'я жінки. Іноді наслідки ендометріозу повністю прибрати не виходить, і єдиним шансом завагітніти стає ЕКЗ.

Особливості ЕКЗ

 ЕКЗ - не єдиний шанс завагітніти після лікування. Ендометріоз не так швидко розвивається і добре лікується, так що вибір способу подальшого лікування від безпліддя залежить від безлічі факторів. Наприклад, лікарі звертають увагу на вік пацієнтки, стан її яєчників після лікування. Також важливе значення має період часу, за який пара безуспішно намагалася зачати дитину. І окрема увага приділяється самому ендометріозу - чим більш ранній етап був діагностований і вилікуваний, тим більше шансів на природну вагітність.

Якщо всі процеси проходили зовні матки і були своєчасно діагностовані і вилікувані, то жінці рекомендують регулярно спостерігатися у лікаря для запобігання можливості рецидиву, і пробувати зачати самостійно. Якщо ж протягом року це не вдається, тоді можна вдаватися до ЕКЗ.

Під час цих спроб важливо як регулярно проходити перевірку, так і продовжувати лікування ендометріозу. Адже на якомусь етапі лікування вже ніщо не заважає пацієнтці завагітніти, але процедури потрібно продовжувати.

У разі якщо завагітніти самостійно жінці не вдається, проводяться аналізи, які повинні виключити рецидив. Якщо ендометріоз з'явився знову, його або лікують за допомогою лапароскопії (якщо відчуття хворобливі), або проводять ЕКЗ.

Однак багато що залежить ще і від прохідності маткових труб. Якщо ендометріоз не зашкодив маткові труби, і їх прохідність залишилася колишньою, немає необхідності проводити повноцінний цикл ЕКЗ. Репродуктологи рекомендують инсеминацию спермою партнера, тобто просто приміщення сперми чоловіка безпосередньо в порожнину матки. При необхідності попередньо проводиться стимуляція овуляції для підвищення шансів на успіх.

Однак ця методика рекомендована тільки жінкам до 35 років. Якщо вік перевищує цю цифру, для лікування безпліддя необхідний цикл ЕКЗ. У разі проблем зі спермою чоловіка може бути проведена процедура ІКСІ - введення одного, самого життєздатного сперматозоїда, безпосередньо в яйцеклітину.

Багато жінок вважають, що при серйозних стадіях розвитку ендометріозу лікування за допомогою ЕКЗ стає неможливим. Насправді це не так: після ретельного обстеження жінки зазвичай тут же рекомендують пройти цикл ЕКЗ для того, щоб завагітніти. При цьому цикл лікування може проходити кілька місяців: це робиться для того, щоб отримати максимальну кількість здорових і життєздатних яйцеклітин.

Чи ефективно ЕКЗ?

На жаль, ендометріоз - досить поширене захворювання. Лікарі все ще намагаються знайти способи його профілактики та максимально ефективного лікування, але поки не розгадана таємниця його появи.

Але це не означає, що ЕКЗ буде неефективно або неможливо. Просто перед циклом необхідно буде підготувати матку до імплантації, щоб ембріон міг закріпитися і нормально розвиватися. Саме порушення тканин в порожнині матки часто стають причиною невдалого циклу, і важливо своєчасно діагностувати цю проблему.

Ендометріоз вражає не тільки внутрішню порожнину матки: він здатний порушити цілісність м'язової структури матки, коли тканина розростається прямо між м'язовими волокнами. Це призводить до низького тонусу матки, знижує якість кровообігу і навіть може призвести до деформації матки.

Оперативне лікування при такій проблемі не завжди має сенс: його наслідком буде нестача харчування у яєчників, що призведе до серйозних репродуктивним проблемам. Є кілька способів підготувати пацієнтку, яка страждає ендометріозом, до циклу ЕКЗ. Вибір цих способів залежить від того, скільки здорових фолікулів залишилося у жінки - це визначається за допомогою аналізів. Перед імплантацією дуже важливо повернути нормальний кровотік в порожнину матки, щоб ембріон міг харчуватися і рости.