Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Суррогатное материнство: вопросы этики и морали

Законодавчо сурогатне материнство повністю захищене в Україні, проте невирішеними залишаються безліч етичних проблем. В першу чергу, постає питання, чи етично використовувати жінку для виношування чужого їй дитину? Чи не схоже це на експлуатацію жінки? Відповідь певна - ні. Сурогатними матерями стають виключно добровільно. Ніхто не стане заперечувати, що більшість жінок роблять це заради грошей, але це не скасовує того, що вони роблять добру справу. В кінцевому підсумку, лікарі-репродуктологи теж роблять добро: вони допомагають з'явитися на світло малюкам, у яких інакше не було б жодних шансів. І те, що лікарі отримують за це нагороду, не викликає ні у кого обурення.

Друге важливе питання - це загроза здоров'ю сурогатної матері. Але це питання дуже хитке і умовне. Безумовно, вагітність - це серйозне навантаження на організм жінки, але існує безліч небезпечних, важких робіт, які виконує прекрасна стать, підриваючи своє здоров'я набагато більше, так в чому ж проблема? Тим більше що жіноче тіло створено для того, щоб народжувати. Ніхто не веде мови про десяток пологів, але вони не приносять такого вже серйозного збитку.

Якщо вести мову про небезпеки багатоплідної вагітності, то тут сперечатися нема про що: така вагітність є небезпечною і для малюків, і для гестаційного кур'єра. Але в момент, коли підсаджуються ембріони, тільки сурогатна мати має право вибрати, скільки ембріонів їй підсадять: 1, 2 або навіть 3. Ніхто не змушує цих жінок виношувати двійню або трійню, все проходить добровільно.

Що стосується морального стану самої сурогатної матері, то тут все складніше. Реакція кожної сурмами дуже індивідуальна, і дійсно багатьом жінкам виявляється важко віддати і відразу ж забути малюка, якого вони виношували. Залишається турбота про нього, бажання переконатися, що у нього все добре. У таких випадках на допомогу приходять психологи з клінік репродуктології: вони допомагають впоратися зі стресом, відчути себе краще і згадати про те, що сурмама не просто віддала дитину - вона повернула її законним батькам. Можна порівняти це з тим, як няня стежить за малюком: вона піклується про нього, але коли приходять батьки, повертає їм дитину і просто йде. Важливо розуміти, що сурогатні матері ніколи не виношують генетично свою дитину. Навіть якщо біологічна мати не може надати яйцеклітину, використовується генетичний матеріал донора.

Ще одне важливе питання - це думка громадськості. Сурогатній матері складно приховати свою вагітність, а потім - ще складніше пояснювати, куди поділася дитина. Не завжди громадськість робить крок назустріч таким людям, тому сурмами часто переїжджають і приховують своє становище від близьких людей.

Не простіше і біологічній матері, адже вагітності як такої не було, і раптом з'являється дитина. Особливо складно це, коли після народження малюка необхідно на роботі брати відпустку по догляду за дитиною. Це наштовхується як мінімум на нерозуміння: яка дитина, якщо не було вагітності? Часто біологічні мами імітують вагітність, якщо у них є така можливість, а то і зовсім говорять, що усиновили дитину.

Однак всі ці проблеми відходять на другий план, коли сурогатне материнство стає останньою надією на таке неймовірне щастя - бути батьками.