Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Противопоказания к ЭКО

Відкриття такого методу лікування безпліддя, як екстракорпоральне запліднення, перевернуло світ репродуктивної медицини раз і назавжди. Це дало надію мільйонам безплідних пар, які отримали щасливу можливість завести власну дитину.

Однак наука не здатна творити чудеса, і ЕКЗ підходить не всім парам. Хоч як це прикро, існує ряд обмежень, які стануть причиною відмови в лікуванні.

Саме тому ще під час підготовки до протоколу обов'язково проводяться повні обстеження обох батьків, а також виявляються всі перешкоди на шляху до досягнення мети. Чим більше інформації буде вам відомо про ці перешкоди, тим більше буде часу для пошуків іншого шляху лікування, а також ви будете позбавлені від зайвих витрат.

Всі протипоказання діляться залежно від діагнозу та ступеня тяжкості на абсолютні та відносні. Для точної діагностики і виявлення здатності пари до зачаття і виношування дитини необхідна кваліфікована лікарська допомога. Це відбувається в індивідуальному порядку; висновок роблять кілька фахівців.

Відносні протипоказання

Відносні протипоказання до ЕКЗ - це такі, які можуть бути вилікувані, після чого пара зможе завести дитину. Час лікування і період, на який доведеться відкласти цикл ЕКЗ, строго індивідуальні і залежать від діагнозу.

Відносні протипоказання - це:

 • доброякісні пухлини;
 • інфекції;
 • запальні процеси;
 • хронічні захворювання в період загострення.

Доброякісні пухлини можуть стати серйозним перешкода на шляху до материнства. Особливо це стосується тих випадків, коли утворилася пухлина деформує порожнину матки. Це не робить ЕКО неможливим, однак шанси на успіх катастрофічно малі, тому що плід не зможе ні нормально закріпити на стінках матки, ні нормально розвиватися, що призведе до викиднів або ненормальному розвитку плода.

Втім, якщо розмір освіти не перевищує 30 мм, то процедура ЕКО цілком можлива. Головне - це постійно стежити за станом пухлини, щоб переконатися, що вона не росте і не заважає розвитку плода. Особливо пильної уваги освіти вимагають в період гормональної терапії, який проходить кожна жінка в рамках підготовки до циклу ЕКЗ. Також міоми можуть розростатися в першому триместрі вагітності.

У разі видалення великих пухлин нові спроби зачати малюка парі можна робити тільки через рік після лікування, і вони зажадають набагато більше зусиль, тому що шанси на нормальне прикріплення ембріона істотно знижуються.

Iнфекції

Протипоказанням до ЕКЗ можуть бути і деякі інфекції:

 • гострі форми гепатитів;
 • туберкульоз в період активності;
 • захворювання внутрішніх органів;
 • хронічні запалення в період загострення;
 • сифіліс.

Якщо це хронічне захворювання в період загострення, буде потрібно час і лікування для того, щоб привести захворювання в стан ремісії. Те ж саме стосується і гепатитів - вони не є повним протипоказання до ЕКЗ, однак несуть чималі ризики здоров'ю малюка і вимагають особливого підходу до лікування.

ВІЛ

За міжнародними правилами лікарів, ЕКО можливо для хворих на ВІЛ-інфекцію, проте тільки за умови, що хворий один партнер.

Якщо ВІЛ-інфікований батько, то для запліднення використовується спеціально оброблена сперма. Її кілька разів перевіряють на наявність вірусу, і при виявленні його перед самим зачаттям пропонують парі скористатися спермою донора.

Якщо ж інфікована майбутня мама, то проведення ЕКО можливо на 3 етапі розвитку захворювання. Саме в цей період мінімальний ризик передати інфекцію дитині. При цьому весь час протоколу і вагітності жінка приймає противірусні препарати. ВІЛ-інфікованим жінкам зазвичай підсаджують тільки 1 ембріон, або максимум 2, тому що лікарі не можуть ризикувати. Якщо утворюється багатоплідна вагітність, жінці доведеться її виносити, тому що під час вагітність лікарі не матимуть права проводити їй будь-які операції, в тому числі і по редукції одного з плодів.

Пари, в яких партнер або партнери хворі на ВІЛ, повинні розуміти, що не існує 100% гарантії того, що дитина народиться здоровою. Набагато більш безпечним буде використання донорських ооцитів (сперми або яйцеклітин) і, при необхідності, послуг сурогатної матері. Це дозволить народити здорового, щасливого дитини.

Хронічне захворювання

Хронічні захворювання в період загострення - це також протипоказання для ЕКО. Це можуть бути захворювання самого різного роду - від ревматизму до загострення виразки, але вони змусять лікарів почекати з циклом до поліпшення стану жінки.

Після лікування цих хвороб або виведення їх в стадію ремісії проводиться ЕКО.

Абсолютні протипоказання

Існує ряд протипоказань, які роблять процедуру ЕКО неможливою ні за яких обставин. В такому випадку є тільки 2 виходи для пари: це сурогатна мама або усиновлення малюка.

Абсолютні протипоказання:

 • Серйозні вади розвитку жіночої репродуктивної системи, пошкодження або повна відсутність матки.
 • Ракові захворювання у матері.
 • Захворювання, які унеможливлюють виношування і пологи (наприклад, порок серця).

Що стосується матки, то протипоказанням буде повна відсутність матки внаслідок операції або вроджене, а також стан її нерозвиненості. Також іноді зустрічається серйозна патологія, яка називається гіпоплазією. Це означає, що в матці є перегородки, які також роблять вагітність неможливою.

У разі активних онкологічних захворювань ЕКЗ не проводиться. Якщо ж жінка була хвора, але вилікувалася, для проведення циклу необхідне укладення онколога, який дозволить протокол.

До загальних захворювань і станів, які роблять неможливою вагітність і \ або пологи, а отже, а ЕКЗ, відносяться наступні:

 • Захворювання крові - анемія, лейкоз, лімфоми.
 • Захворювання кровоносної системи - кардіоміопатія, вади серця, пороки судин або гіпертензія (стабільно високий тиск).
 • Захворювання психіки, такі як шизофренія, психози або депресія.
 • Цукровий діабет та інші захворювання ендокринної системи.
 • Розсіяний склероз або інсульт.
 • Хвороби печінки і нирок.

У таких випадках необхідне використання альтернативних способів, таких як сурогатне материнство або усиновлення дитини.

Спадковість

Окремої уваги потребують випадки спадкових захворювань у одного з батьків. У таких випадках є два виходи з ситуації: донація ооцитів (сперматозоїдів або яйцеклітин) або повне обстеження їх перед ЕКЗ.

При цьому донація буде безумовно більш розумним рішенням, тому що на даному етапі медицина не здатна дати повну картину ДНК і перевірити ембріон досить ретельно. Це означає, що завжди залишається ризик народження нездорового дитини.

Використання донорських яйцеклітин або донорської сперми дозволяє гарантувати здоров'я малюка, так що саме цей шлях є оптимальним.

В цілому, ЕКЗ допомагає щорічно мільйонам людей знайти щастя і стати повноцінною сім'єю. Випадки, коли це неможливо - поодинокі, проте їх слід враховувати, щоб уникнути гіркого розчарування в разі невдачі.