Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Бесплодие после аборта

Таке втручання в природний хід вагітності, як аборт, може мати наслідки для репродуктивного здоров'я. Це не означає, що після переривання вагітності жінка вже ніколи не зможе стати матір'ю, проте ризики існують, і про них варто знати. Хоча б тому, що після абортів ускладнення спостерігаються у 10-20% жінок.

Наслідки аборту можуть бути як суто психологічними, коли жінка йде на такий крок з примусу або необхідності, так і фізіологічними. До перших належить серйозний стрес і депресія, які можуть привести до порушення менструального циклу і гормональної нестабільності, а також неправильному обміні речовин. Фізіологічні причини можуть виражатися так само, але ще включають в себе ризик мастопатії, запальних захворювань, ерозії шийки матки і багато чого іншого.

Гормональне безпліддя

У період вагітності організм жінки починає виробляти особливі гормон для підтримки балансу. Після переривання вагітності організм якийсь час не може прийти в себе, і це серйозно позначається на рівні гормонів. Гормони, в свою чергу, «б'ють» по жіночим органам - матці і яєчниках, іноді молочним залозам. Тому після аборту не слід тікати з лікарні і ніколи не повертатися - вам необхідна професійна допомога гарного гінеколога-ендокринолога, який скоректує гормональний рівень, щоб уникнути серйозних проблем.

Фізіологічне безпліддя

Щоб провести переривання вагітності, лікар використовує спеціальні розширювачі, тому що шийка матки нееластична. Їх використання може привести до патологій: від ерозії до утворення пухлин.

Оскільки процедура виконується наосліп, можливо пошкодження ендометрія матки або навіть м'язового шару. В результаті може утворитися спайка або запалення в порожнині матки, які негативно позначаться на наступних спробах завагітніти.

Після абортів (найчастіше численних, але і одного невдалого втручання може вистачити) жінка іноді не може завагітніти навіть після ЕКЗ. Це відбувається через те, що в порожнині матки утворився глибокий рубець, і ембріон не може прикріпитися до стінок. Такі випадки не часті, однак їх слід враховувати.

Щоб уникнути всіх цих проблем, слід звертатися в хорошу клініку до професійного лікаря. На даний момент доступна малоінвазивна (що не вимагає серйозного втручання) хірургія. Нова техніка дозволяє ввести в матку камеру, щоб лікар не працював наосліп, а проводив операцію максимально акуратно. Це допоможе уникнути ускладнень і можливих проблем з вагітністю в майбутньому.