Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Гіперпролактинемія

Це рідкісний вид гормонального порушення, здатний викликати безпліддя. Серед проблеми безпліддя гормони займають особливе місце, адже саме з їхньої вини найчастіше люди не можуть зачати дитину. При цьому через недостатньо ретельні дослідження проблеми з гормонами можуть так і залишитися непоміченими, а отже, не вилікуваними.

На гормональний збій різного роду припадає близько третини всіх випадків безпліддя, і гіперпролактинемія серед перших винуватців того, що ви не можете стати батьками. Гіперпролактинемія - це високий рівень специфічного гормону пролактину в крові, викликаний різними причинами. Вони умовно поділяються на кілька типів: пов'язані з фізіологією, патологічні і як наслідки прийому ліків.

Фізіологічна гіперпролактинемія - це природне підвищення рівня гормону під час зміни фізіології: після фізичних навантажень, при статевому акті або в стані сильного стресу. Це абсолютно нормальний стан, і, коли зникає причина, гормон приходить в норму.

Патології, здатні викликати високий рівень пролактину - це пухлини або захворювання, такі як полікістоз, цироз печінки, а також ниркова недостатність. Також організм реагує виробленням пролактину на часті аборти і вискоблювання, а також операції на грудній клітці.

Деякі лікарські засоби також можуть викликати підвищений рівень гормону: це гормональні препарати, нейролептики та інші. Окремо виділяють ідіопатичну гіперпролактинемію, причин якої залишаються невідомими - вони пов'язані з підвищенням функції гіпофіза, однак причини цього не ясні.

Що таке пролактин?

Пролактин виконує безліч функцій. Зокрема, саме він відповідає за гормональний рівень у жінок, який призводить до стабільного менструального циклу. Зокрема, він допомагає жіночому організму виробляти естроген, а чоловічому - тестостерон. Це означає, що при порушеннях цього гормону проблеми із зачаттям з'являються у обох статей, бо у жінок не дозрівають нормально яйцеклітини, а у чоловіків спостерігається млявість сперматозоїдів.

Симптоми і наслідки

У жінок постійна нестача пролактину викликає серйозні порушення менструального циклу, аж до повного його відсутності, і тоді ставиться діагноз «ендокринне безпліддя».

У сильної половини людства за браком пролактину знижується потенція і лібідо, а також знижується якість сперматозоїдів.

Що робити?

Краще на сьогоднішній день лікування - це прийом медикаментів, які містять дофамін. Крім того, ендокринолог призначає індивідуальне лікування, коригуючий рівень гормонів, покликане «запустити» знову нормальний менструальний цикл.

Це лікування довело свою високу ефективність - понад 80% людей видужували і у них виходило зачати дитину. Навіть пухлини гіпофіза, які стали причиною гіперпролактинемії, можна сильно зменшити за допомогою медикаментів.