Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

eko-10-steps.jpg

1. Збирайте інформацію

Попереджений - значить озброєний. Це правило діє і у випадку з ЕКЗ. Збирайте якомога більше інформації, не соромтеся задавати питання вашому лікарю, навіть якщо вони здаються вам дурними. Вас чекає дуже серйозна і відповідальна процедура, і ви маєте повне право знати, що будуть робити з вашим тілом. А для цього необхідно знати весь процес досконально, навіть якщо вам це здається дуже складним.

Звичайно, непросто ось так відразу розібратися в складному процесі ЕКЗ, особливо якщо ваші пізнання в медицині обмежуються шкільним курсом біології. Проте, це дуже важлива частина вашого лікування, адже з повним усвідомленням кожного етапу проходити їх буде куди простіше. Дізнайтеся якомога більше про сам процес запліднення - від моменту, коли сперматозоїд потрапляє в яйцеклітину, до настання щасливої ​​вагітності. Це стане гарною підмогою в боротьбі за своє сімейне щастя, адже ви будете почувати себе набагато впевненіше. Цю та багато іншої інформації можна знайти на спеціалізованих сайтах, а на форумах вам можуть дати безліч корисних порад ті жінки, які вже пройшли успішну процедуру ЕКЗ. Це стане вашим натхненням і додасть сил для боротьби за своє щастя.

Не менш важливо дізнатися детально про всі лікарські препарати, які ви будете приймати в період підготовки до процедури. Таким чином, ви зможете відповідально поставитися до цього етапу і будете добре розуміти, про що вам говорить лікар. Це ж допоможе вибудувати з медичним персоналом довірчі відносини, особливо якщо ваші лікарі будуть особисто вам пояснювати, що до чого.

2. Ретельно вибирайте клініку

Компетентність медперсоналу - дуже важливий камінчик у фундаменті успішного ЕКЗ. Не соромтеся запитувати у докторів про їх кваліфікацію, досвід, відсотку успішних процедур ЕКЗ і т.д. Якщо на консультації вам не сподобався лікар, який буде вас лікувати, можливо, вам варто пошукати іншу клініку, адже від схильності до цієї людини і ступеня довіри залежить ваш психологічний настрій, який дуже важливий для настання бажаної вагітності. Лікар повинен впевнено і точно відповідати на кожне ваше питання в тому, що стосується процесу ЕКЗ на кожному етапі, доступно пояснити, які препарати і навіщо ви будете приймати, і що станеться з вашою яйцеклітиною після того, як її вилучать.

Як же визначитися з вибором кращої клініки для ЕКО? Щоб зробити повні і правильні висновки про якість лікування в кожній з них, потрібно використовувати всі доступні джерела інформації. Поспілкуйтеся з жінками, у яких вже є діти, народжені за допомогою ЕКЗ - це надихне вас і дасть повне уявлення про рівень роботи кожної клініки. Не менш важливим є і пошук інформації в інтернеті - від перегляду сайтів клінік до прочитання відгуків, які клієнти часто на них залишають. Є кілька пунктів, на які слід звернути особливу увагу:

Який термін служби у клініки?

Чи є в ній штатний ембріолог?

Наскільки доступні лікарі для запису на прийом і регулярного зв'язку з ними?

Наскільки швидко і точно відповідає на ваші запитання персонал клініки - від рецепшен до медсестер?

Наскільки ввічливо і уважно до вас ставляться?

Чи можете ви пройти повний курс необхідних процедур в одній клініці?

Як багато корисної інформації містить сайт?

3. Вибирайте хорошого лікаря

Справжній фахівець не стане обдаровувати вас обіцянками швидкої вагітності, але обов'язково розповість про те, як проходять процедури, і наскільки якісним буде сервіс.

Навіть якщо це дуже затребуваний фахівець, у вас не повинно виникати проблем з тим, щоб поспілкуватися з ним. Це одна з прямих обов'язків лікуючого лікаря - приділяти вам достатню кількість уваги як особисто, так і по телефону.

Лікар обов'язково розповість вам про весь процес лікування, і обов'язково вислухає вашу думку про кожен етап. Досвідчений лікар ставиться до пацієнта з повагою, як до рівного партнера в непростій справі лікування, а не як до неживого предмету. Він зобов'язаний докладно відповідати на ваші запитання, як багато б їх у вас не виникало.

Лікар не стане давати вам помилкові надії щодо ефективності процедури, не стане призначати зайвих досліджень, і обов'язково ретельно опитає вас і перегляне всю історію лікування хвороби.

4. Цікавтеся

У такій справі, як планування вашої вагітності, не може бути зайвих або неправильних питань. Лікар зобов'язаний задовольнити вашу цікавість. Хоча найкраще пошукати альтернативні джерела інформації, наприклад, спілкуватися з жінками, вже народили малюка після ЕКЗ.

5. Вимагайте показати вам ембріони

Надійна і якісна клініка не стане приховувати від вас результат численних процедур - ви маєте повне право знати, що відбувається. Крім того, лікар розповість про кожен етап розвитку майбутнього малюка і про їх готовності до впровадження в матку.

6. Вимагайте все медичні висновки про пройдені аналізи і проведені процедури

Всі ці документи дуже важливі і є вашою власністю, адже мова йде про ваше здоров'я. Всі записи, які стосуються всього циклу ЕКЗ, можуть і повинні бути вами ретельно вивчені, а також ви має повне право забрати їх з собою при бажанні. Якщо ви захочете повторити спробу ЕКЗ або просто продовжити лікування в іншій клініці, всі ці дані ви маєте право і повинні забрати з собою - це позбавить іншого лікаря від необхідності збирати інформацію по крихтах, а також змушувати вас проходити всі аналізи знову.

7. Зберігайте позитивний настрій

Не кожен перенесення ембріона гарантує вагітність. Ви повинні це усвідомлювати, і зберігати рівний настрій. Завищені очікування можуть привести до жорстокого розчарування, а занижені зіпсують настрій і можуть серйозно позначитися на успішності всієї процедури. Ви повинні розуміти, що результат може бути як позитивним, так і негативним, але при цьому необхідно зберігати бадьорість духу, не забувати займатися собою і не зациклюватися на вагітності.

8. Уважно і ввічливо ставитеся до медперсоналу

Ці люди роблять все, що можуть, щоб ви отримали свого довгоочікуваного малюка. Крім того, вони роблять те, чого не може практично ніхто - дарують безплідним парам шанс стати батьками рожевощокого карапуза. Ці старання стоять поваги і визнання. Навіть якщо спроба ЕКЗ не увінчалася успіхом, це не привід зривати свою злість і гіркоту на тих, хто провів вас з такого непростого шляху. Крім того, ви повинні добре усвідомлювати, що у невдачі винні зовсім не лікарі або персонал, а сама природа, адже спочатку тільки коло 20-30% спроб ЕКЗ закінчуються вагітністю.

9. Будьте терплячі

Навіть якщо спроба ЕКЗ не вдалася, це саме по собі ще не привід змінювати клініку. Якщо вас влаштовує якість обслуговування, а також кожен етап роботи над процедурою, вам слід пройти ще один курс, але в цій же клініці. Адже навіть найкращий лікар не може зробити диво, зате досвід одного циклу може допомогти зробити запліднення більш ефективним.

Однак якщо вас не влаштовує клініка в цілому, її має сенс поміняти. Головне - не забудьте взяти з собою всі документи про пройдений циклі і результати пройдених аналізів.

10. Не бійтеся повторювати спроби

На кількість спроб, які ви можете робити, впливає безліч чинників - це фінансове становище, відносини всередині сім'ї і, звичайно ж, ваш стан здоров'я. Найголовніше - це зберігати теплі і довірчі відносини з партнером незалежно від результатів ЕКЗ. Отримайте ви бажаний результат чи ні, це не повинно зіпсувати ваші стосунки з чоловіком, адже любов і взаєморозуміння в родині - це найважливіше, що є у вас зараз, і втрачати це не можна. Тим більше, що, чим позитивніше ви обидва будете налаштовані, тим більше шансів на успіх вам дасть процедура.