Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

oteki pri beremennosti768768

Під час вагітності організм піддається безлічі змін, і одна з найбільш частих - це набряки. У звичному для організму стані (тобто поза періоду виношування) набряки - це симптом серйозних порушень у роботі внутрішніх органів, в першу чергу нирок і серця. Але як реагувати на це під час вагітності?

Симптоми

У першу чергу від набряків страждають руки і ноги. Тож якщо ви не можете влізти в улюблені туфлі або кільця важко зняти і вони залишають виразний слід на пальці - все це ознаки набряків. Їх нескладно помітити як лікарю, так і вам.

Набагато більш серйозним симптомом є стрімка надбавка у вазі - більше 300 грамів на тиждень. Це сигналізує про набряки внутрішніх органів і тканин. Виявляються вони зазвичай у другій половині вагітності.

Вночі рідина рівномірно розподіляється по тілу, тому, якщо ви страждаєте набряками, найімовірніше прокинетеся з набряклими повіками, адже пухка клітковина, з якої вони складаються, легко вбирає і затримує рідину. Протягом дня, оскільки ви довго перебуваєте у вертикальному положенні, швидше за все будуть набрякати ноги - переважно в області кісточок і гомілок. Все це викликає засмучення у вагітних, адже набряки псують зовнішність і самі по собі є нездоровим симптомом.

Виявляємо ворога

Крім огляду у лікаря, існує ще кілька способів простежити за можливими набряками:

- Регулярне зважування (нерівномірна або занадто стрімка надбавка у вазі - свідчення набряків, що поширюються);

- Дослідження діурезу (порівняння випитої рідини, включаючи супи, і виділеної сечі; в нормі різниця повинна бути близько ¼ від усього обсягу);

- Вимірювання гомілковостопного суглоба (якщо довжина кола за 7 днів збільшилася більше ніж на 1 см, це показник набряків ніг).

А чи потрібно переживати?

Зарубіжні акушери, з якими категорично не згодні вітчизняні доктора, вважають набряки фізіологічною нормою для вагітних, що не вимагає лікування (якщо це одиночне явище, не супроводжується білком в сечі і високим тиском).

Ваш доктор, найімовірніше, буде лікувати вас від набряків, адже вони є першою стадією небезпечного для жінки і плоду гестозу. У 90% випадків звичайна водянка переростає в смертельно небезпечну патологію.

Як лікувати?

У першу чергу, для попередження і зниження набряків регулюється кількість рідини, яку жінка випиває в день і солі, яку вона з'їдає. В ідеалі, їжа не повинна містити приправ взагалі, бо сіль затримує рідину в організмі. Виключаються з меню всі копчені, гострі, смажені і консервовані продукти. Дозволяються - запечені, відварені і приготовані на пару.

Потрібно строго стежити за кількістю споживаної рідини (це включає також соковиті фрукти і супи). Її обсяг повинен становити не більше 1200 мл на добу.

Додатково медики призначать вам вітаміни і мінерали для зміцнення судин, щоб запобігти відтоку рідини в тканини організму. Можливо, порекомендують спеціальні чаї з легким сечогінним ефектом, але ні в якому разі не приймайте самостійно сечогінні лікарські препарати! Цим ви тільки зашкодите собі і маляті.

У кожному разі, діагноз і лікування повинен призначати ваш спостерігаючий за вагітністю акушер, адже набряки можуть бути симптомами серйозних захворювань нирок або серця, яким вагітність і виношування плоду дали поштовх через високі навантаження на організм. До того ж набряки можуть бути пов'язані з варикозним розширенням вен на ногах.