Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86
Бесплодие – не приговор Суррогатное материнство Донация яйцеклеток Психологические аспекты Рейтинг клиник репродуктологии

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Україна була і залишається одне з небагатьох країн, де на сьогоднішній день дозволено так зване комерційне сурогатне материнство. Це має на увазі, що сурогатна матір за виношування дитини може і повинна отримувати винагороду. З урахуванням того, що таких країн не дуже багато, а Україна славляться досить високим рівнем медицини в поєднанні з лояльними цінами, це зробила нашу країну своєрідною Меккою сурогатного материнства.

 

Щороку сотні подружніх пар приїжджають в нашу країну, щоб отримати можливість стати батьками. Адже далеко не у кожної подружньої пари знайдеться знайома жінка, яка готова на безоплатних умовах виносити і народити для них дитину. Безумовно, подружні пари шукають обхідні шляхи для вирішення цієї проблеми. На жаль, якщо вони використовують послуги сурогатної матері в тій країні, де це заборонено законом, вони не отримують жодних гарантій і захисту. Аж до того, що сурогатна мати може захотіти залишити дитину собі, і вони не зможуть довести, що використовували її послуги, оскільки, пропонуючи їй гроші за виношування дитини, обійшли закон.

 

Саме лояльне законодавство, а також розумно поставлене запитання сурогатного материнства зробили Україну такою популярною серед тисяч пар по всьому світу, які хочуть завести генетично рідну дитину. Тут вони можуть не тільки зробити це на законних підставах, але також відповідно до законодавства України можуть розраховувати на повну підтримку з боку держави в разі, якщо сурогатна мати з якихось причин відмовиться віддавати дитину. Нагадуємо, що в Україні справжніми батьками дитини вважаються саме його біологічні батьки, як наслідок тільки вони мають на нього право.

 

Достовірно невідомо, скільки саме подружніх пар з-за кордону щороку користуються послугами України для народження дітей. Це конфіденційна інформація, яку лікарі не мають права розголошувати. Але майже напевно це не маленька цифра, адже Україна ідеально підходить для допомоги безплідним парам не тільки за якістю медичного обслуговування, а й територіально: сюди приїжджають біологічні батьки з усіх європейських країн, де з якихось причин їм відмовлено в можливості мати рідну дитину.

 

Бути чи не бути сурогатного материнства в Україні?

Але дуже скоро цієї утопії може прийти кінець. В середині 2018 року народні депутати подали ідею про те, щоб обмежити використання сурогатного материнства, заборонивши іноземним громадянам укладати договір про сурогатне материнство з українками. Планується, що тепер використовувати послуги сурогатних матерів в Україні зможуть громадяни країни, а також іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України. Безумовно, це істотне обмеження сильно позначиться на репродуктивних технологіях.

 

Автори закону стверджують, що в останні кілька років Україна занадто часто ставала фігурантом гучних скандалів з питанням сурогатного материнства. Було відзначено, що в останні роки в Україні спостерігається різкий сплеск інтересу до сурогатного материнства саме від іноземців.

 

Такий інтерес пов'язаний з тим фактом, що в Таїланді та Індії, які до сих пір брали величезна кількість безплідних пар для лікування, в даний момент також заборонено сурогатне материнство для іноземців в зв'язку з численними скандалами по експлуатації жінок з бідних сімей в якості дешевих сурогатних матерів . В результаті подібної заборони інтерес безплідних пар перейшов на Україну, де вони завжди могли отримати досить високу якість медичного обслуговування в поєднанні з лояльним законодавством.

 

Однак тепер можливість отримати генетичні рідну дитину для іноземців в нашій країні під питанням. На жаль, у повної заборони на використання сурогатного материнства іноземними громадянами є не тільки хороша сторона. З одного боку, законопроект має на меті захистити українок від неприємностей, пов'язаних з виношуванням дітей для іноземців. Зокрема, по-справжньому серйозною проблемою може стати спроба іноземців перевезти дитину через кордон і довести, що він громадянин їхньої країни. З іншого боку, саме інтерес іноземців до сурогатного материнства фінансує не тільки клініки, але і сучасні медичні розробки, завдяки яким репродуктивна медицина в країні стає все краще з кожним днем.

 

Залишається тільки сподіватися, що знайдеться компроміс, який дозволить іноземцям використовувати послуги сурогатних матерів в Україні. Адже зараз багато зарубіжних країн не тільки забороняють використовувати комерційне сурогатне материнство на батьківщині, але також і відмовляються давати громадянство дітям, народженим сурогатною матір'ю за межами країни. При цьому представники влади забувають, що право на материнство та батьківство, причому генетично рідних дітей - це невід'ємне право будь-якого вільного громадянина.