Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86
Бесплодие – не приговор Суррогатное материнство Донация яйцеклеток Психологические аспекты Рейтинг клиник репродуктологии

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Серед всіх пар в світі близько 15-20% стикаються з деякими проблемами із зачаттям дитини. Велика частина цих проблем вирішується простими шляхами, але не завжди. Репродуктологи вважають, що, якщо протягом року регулярного незахищеною статевого життя не настає вагітність, парі потрібна професійна допомога.

Лікування повинно починатися з діагностики причин безпліддя. Часто, якщо рік спроб не дав результатів, це говорить про наявність відразу кількох проблем. Неправильно було б вважати, що в безплідді «винні» жінки: хоча жіночий організм влаштований дуже складно, причиною безпліддя часто стають захворювання у чоловіків.

Дуже часта причина безпліддя - гормональні порушення у чоловіка або жінки. Таке безпліддя лікується прийомом спеціальних препаратів, які призначає репродуктолог. На лікування може знадобитися кілька місяців, але ефективність його досить висока.

Бувають також фізіологічні причини безпліддя - такі, як спайка маткових труб у жінок або погана якість сперми у чоловіків. Залежно від конкретної причини призначається лікування. Потрібно розуміти, що в такому випадку лікування може зайняти чимало часу, але з сучасною медициною шанси на одужання дуже високі.

Один з найменш досліджених чинників неплідності - психологічний. Як би дивно це не звучало, просте небажання мати дітей у одного з партнерів може стати цілком відчутним бар'єром до зачаття. Це доведено репродуктологами з багатим досвідом роботи. У такому випадку рішення повинно бути індивідуальним: пара може звернутися до психолога для вирішення проблеми або відкласти зачаття до кращих часів, коли обоє батьків будуть до цього дійсно готові.

Незважаючи на широкі можливості репродуктивної медицини, іноді бувають випадки, коли пара не може зачати самостійно. На жаль, випадків подібного безпліддя з кожним роком стає більше - це пов'язано з напруженим ритмом життя, поганою екологією, неправильним харчуванням і ще багатьма факторами. В такому випадку, а також у випадках, коли нормальне запліднення неможливо з фізіологічних причин (відсутність маткових труб у жінок, дуже погана якість сперми у чоловіка) на допомогу парам приходить ЕКЗ.

ЕКЗ, або екстракорпоральне запліднення - це допоміжна репродуктивна методика, яка покликана допомагати парам з діагнозом «безпліддя» зачати довгоочікуваного дитини. Воно відрізняється в кожному конкретному випадку, але в цілому ЕКЗ - це процес, коли яйцеклітина запліднюється сперматозоїдом в лабораторних умовах, а потім поміщається в організм жінки. Цей процес істотно підвищує шанси на зачаття, і іноді він допомагає парам, які багато років не могли стати батьками.

Вимоги

Перед тим, як проходити цикл ЕКЗ, парі слід ознайомитися з вимогами до його проведення. Є кілька важливих умов:

1. На момент лікування всі хронічні захворювання повинні бути зведені до мінімуму або, по крайней мере, до стабільної формі.

2. Необхідно вилікувати всі запальні процеси в репродуктивній системі чоловіка і жінки.

3. Важлива умова - відсутність серйозних патологій матки і яєчників, а також серйозних або злоякісних утворень.

Перед проведенням процедури необхідно повне обстеження, яке включає в себе висновок терапевта, огляд у гінеколога і андролога (для жінки і чоловіки відповідно), аналіз рівня гормонів, а також виключення інфекцій статевих органів. Чоловікам також необхідно здати сперму для аналізу життєздатності сперматозоїдів.

Як це робиться?

ЕКЗ включає в себе кілька основних етапів, на кожному з яких пара повинна уважно прислухатися до вказівок лікаря.

Стадія 1

На початку циклу жінка починає приймати препарати, які стимулюють активність яєчників. Це необхідно, щоб для запліднення були надані відразу кілька яйцеклітин (в природному циклі вона одна). Таким чином, репродуктологи зможуть вибрати з декількох клітин найбільш якісні і використовувати саме їх для запліднення.

На цьому етапі ведеться чуйне спостереження за станом яйцеклітин, а також регулярно перевіряється рівень гормонів. Через 8-10 днів, коли під впливом гормональних препаратів яйцеклітини стануть достатньо зрілими, жінці вводять фінальний гормон для повного їх дозрівання.

Стадія 2

Після того, як яйцеклітини дозріли, їх витягують з тіла жінки. Це робиться за допомогою спеціального апарату, оснащеного голкою для пункції. Це безпечна процедура, яка проводиться під анестезією, і вона не займе багато часу. Вже через кілька годин жінка може займатися звичними справами без будь-яких неприємних відчуттів. На наступних етапах важливо чуйно контролювати свій стан, тому що іноді гіперстімуляція яєчників не проходить безслідно, і організм гостро реагує на втручання. Якщо жінка відчуває будь-які зміни в своєму стані, дуже важливо повідомити про це репродуктологу щоб уникнути серйозних проблем. Наслідки гіперстимуляції рідко бувають серйозними, але вони вимагають своєчасної корекції.

На цьому ж етапі у чоловіків беруть сперму. Зазвичай сперматозоїди беруть з еякуляту, але, якщо з якихось причин це неможливо, використовують пункцію (прокол) яєчок, щоб отримати максимальну кількість здорових сперматозоїдів.

Як сперму, так і яйцеклітини можна заморожувати, щоб мати можливість використовувати матеріал, отриманий в ході процедури, через деякий час. Зокрема, після одного невдалого циклу ЕКЗ зазвичай залишається досить матеріалу, щоб спробувати ще раз без відбору статевих клітин. Це дуже важливо, особливо для жінок, тому що не всі нормально переносять агресивну стимуляцію яєчників. Крім того, її не варто часто повторювати, адже резерви жіночого організму не безмежні.

Якщо один з майбутніх батьків з якоїсь причини не може надати свої статеві клітини, або вони не мають достатньої якості для високої ймовірності успіху ЕКЗ, використовується донорський матеріал. У кожній великій клініці репродуктології є своя база донорів, які пройшли сувору перевірку. Ви зможете дізнатися про цих людей загальні дані, але в цілому, відповідно до закону, їхні імена залишаються для вас таємницею.

Cтадія 3

Вибір статевих клітин. На цьому етапі під мікроскопом репродуктологи вибирають ті яйцеклітини і сперматозоїди (при необхідності), які показали себе найбільш життєздатними. Сперму поміщають в спеціальну середу, де стає видно, наскільки вони активні, і потім серед них відбирають найбільш сильні.

Cтадія 4

Яйцеклітини поміщають у спеціальні умови, і через кілька годин туди ж підсаджують сперматозоїди. Коли один з сперматозоїдів проникає в яйцеклітину, вони об'єднуються і відбувається безпосередньо процес запліднення. Клітини починають ділитися, і вже через 2-3 дні їх можна переносити в порожнину матки.

Cтадія 5

За допомогою спеціального катетера готові ембріони переносять в порожнину матки. Це абсолютно безболісна процедура, однак після неї жінкам рекомендують полежати пару годин, щоб збільшити шанси приживлення ембріонів. І ще кілька днів слід уникати активних фізичних навантажень, поки клітини надійно закріплюються в порожнині матки.

Залежно від бажання жінки, їй можуть підсадити від 1 до 3 ембріонів одночасно. Підсаджувати більше не рекомендується, хоча і не забороняється. На практиці досвідчені репродуктологи настійно рекомендують обмежитися двома ембріонами, особливо для жінок зі слабким здоров'ям або старше 35 років. Це пов'язано з тим, що можуть прижитися всі 3 або навіть більше ембріона, і жіночий організм просто не зможе їх виносити, і трапиться викидень.

Після перенесення кількох ембріонів інші можна піддати заморожуванню, щоб використовувати повторно - це істотно знижує навантаження на жіноче тіло.