Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86
Бесплодие – не приговор Суррогатное материнство Донация яйцеклеток Психологические аспекты Рейтинг клиник репродуктологии

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Сурогатне материнство вже багато років допомагає безплідним парам знайти щастя повноцінної сім'ї. Сурогатні матері роблять те, чого не можуть деякі безплідні жінки: вони виношують дітей для того, щоб потім передати цих дітей їх біологічним батькам. Незважаючи на те, що практика сурогатного материнства існує вже багато років, як і раніше залишилися невирішеними багато морально юридичних проблем, які стосуються всіх аспектів сурогатного материнства.

Противники такого явища, як сурогатне материнство, стверджують, що таким чином ми самі підштовхуємо суспільство до того, щоб заможні люди отримали можливість наймати жінок для виношування дітей, навіть якщо в цьому немає необхідності. Крім цього, противники сурогатного материнства стверджують, що в такому випадку дуже серйозна роль матері перетворюється на звичайну роботу, і висловлюють побоювання, що в такому випадку спрага особистої вигоди у сурогатних матерів може стати вище в моралі і необхідності зберегти дитину здоровою.

Крім того, феміністки вже не в перший раз стверджують, що сурогатне материнство - це ще один крок до експлуатації жінок. Безумовно, в розвинених країнах ніхто не буде примушувати жінку виношувати чужу дитину, проте є серйозні побоювання, що в країнах третього світу це може привести до насильницької експлуатацію жінок для того, щоб вони народжували чужих дітей.

Проти сурогатного материнства активно виступає і церква: церковні службовці стверджують, що таке ставлення до виношування і народження дитини призводить до того, що руйнується священний зв'язок між матір'ю і її малюком. Крім того, священнослужителі вважають, що народження дітей не повинно бути метою шлюбу, незважаючи на те, що сам шлюб священний. На думку служителів церкви, шлюб - це таїнство любові, єднання двох душ, і він не повинен зводитися тільки до необхідності відтворення роду.

Особливо серйозні побоювання викликає той факт, що деяких сурогатних матерів може серйозно травмувати необхідність віддавати дитину, яку вони виношували протягом 9 місяців. Це одна з найсерйозніших проблем сурогатного материнства, для якої до сих пір не знайдено рішення. Незважаючи на те, що жінка йде на цю процедуру повністю добровільно і усвідомлено, в кінцевому підсумку може виявитися складніше віддати малюка, до якого встигла прив'язатися. І це було і залишається одним з найбільш серйозних аргументів від супротивників сурогатного материнства.

На жаль, і зараз зустрічаються випадки, коли сурогатні матері відмовляються віддавати дитину, незважаючи на взяті на себе зобов'язання. В такому випадку єдина надія біологічних батьків - це грамотно продумане законодавство, яке має вставати на їх захист. На щастя, в Україні законодавство продумано таким чином, що сурогатна мати не має право забрати собі дитину. Всі права на цього малюка належать його справжнім, біологічним батькам. Однак подібної думки дотримуються не всі країни, і до сих пір в деяких місцях світу сурогатна мати має повне право забрати собі дитину, яку вона виношувала.

Рішення таких проблем було і залишається неоднозначним, оскільки законодавство досі має серйозні прогалини по частині сурогатного материнства в усіх країнах. Наприклад, до цих пір в Америці при необхідності вирішувати, кому належить право материнства: сурогатної матері або справжнім батькам, суд не завжди виносить однакові рішення на користь батьків або сурогатної матері. Відомі випадки, коли народжену дитини залишали з сурогатною матір'ю, коли зобов'язували сурогатну матір передати малюка справжнім батькам, і в кінці минулого століття навіть був випадок, коли сурогатну матір зобов'язали віддати дитину в притулок, а потім передали її біологічним батькам. Це ще раз показує, як багато прогалин в розумінні того, що таке сурогатне материнство, хто дійсно є батьками дитини і як вирішувати спірні питання сурогатного материнства.

Чи не сходяться в думках і вчені, і медики по всьому світу. Деякі з них вважають, що сурогатна мати має більше прав на дитину, оскільки зв'язок, яка встановлюється між малюком і жінкою під час вагітності та пологів, буде набагато важливіше, ніж просто генетичний зв'язок. В якомусь сенсі цю ідею підтверджують і люди, які використовують чужий генетичний матеріал для зачаття дитини, в тих випадках, якщо, наприклад, вони страждають різними генетичними захворюваннями. У такому випадку жінка змушена використовувати чужі яйцеклітини, щоб виносити і народити дитину. І в такому випадку вважається, що найважливіше - це саме той зв'язок, який встановлюється між матір'ю і дитиною в процесі виношування.

Інші вчені, навпаки, вважають, що генетичний зв'язок набагато важливіше, ніж просто виношування і народження. Величезна кількість різних думок, а також цілком серйозних аргументів з кожної зі сторін до сих пір залишають відкритим питання про те, наскільки виправдане сурогатне материнство і кому в кінцевому підсумку належать права на народжену дитину.

Оооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо

 

Моральные и юридические проблемы суррогатного материнства

Несмотря на то, что суррогатное материнство существует уже несколько десятков лет, оно по-прежнему остается одной из самых спорных медицинских процедур, которые влекут за собой множество споров. Не существует даже единого законодательства, которое поддерживало бы обе стороны суррогатного материнства при заключении договора. В частности, во многих странах суррогатная мать имеет полное право забрать ребенка, если посчитает нужным. Это ставит биологических родителей в положение, когда они должны быть готовы к тому, что они потратят огромное количество времени и сил на рождение малыша, которого им в конечном итоге даже не отдадут.

Именно по этой причине так важно, чтобы у суррогатной матери уже был как минимум один родной ребёнок. Это избавляет от ситуации, когда женщина познаёт материнские чувства впервые и не может справиться с ними, и хочет оставить малыша себе.

Сторонники суррогатного материнства отмечают тот факт, что для многих женщин это было и остается единственным способом иметь генетически родного ребенка. Хотя суррогатная мать идет на определенные риски, связанные с вынашиванием и рождением, она очень хорошо их осознаёт, поскольку обо всех спорных моментах ее предупреждают заранее. Это дает суррогатной матери возможность выбора, вынашивать или не вынашивать генетически чужого ребенка.

Противники суррогатного материнства отмечают тот факт, что суррогатные матери идут на эту процедуру только по одной причине: ради того, чтобы заработать деньги. Безусловно, было бы глупо считать, что суррогатными матерями становятся только потому, что хотят подарить кому-то безвозмездное счастье полноценной семейной жизни. Однако есть у этого вопроса и обратная сторона: она подтверждает, что у женщины есть полная свобода распоряжаться своим телом на ее усмотрение. Решение, быть или не быть суррогатной матерью, принимает только она, никто не в праве заставлять или подталкивать к решению стать суррогатной матерью.

Кроме того, суррогатные матери в большинстве стран получают довольно большую компенсацию за свою работу. Это означает, что не идёт речь об эксплуатации женщин, ведь они идут на процедуру добровольно, осознанно и получают за это соответствующее вознаграждение. Превращает ли это суррогатное материнство в своего рода работу? Да, действительно, с какой-то точки зрения это превращает процесс вынашивания в работу. Однако в этом нет ничего дурного, поскольку женщина не просто выполняет задачу, а действительно помогает кому-то познать безмерное счастье отцовства и материнства. Серьёзное отношение к процедуре суррогатного материнства как к работе означает только одно - что женщина действительно готова пойти на этот шаг, она хорошо знает все обязанности и риски.

Ответственность суррогатной матери

Вполне естественно, что суррогатная мать должна быть серьезной и ответственной, ведь ей предстоит в течение 9 месяцев заботиться о чужом ребенке. Однако на практике это не всегда так, и не всегда есть возможность проверить, как именно живет и ведет себя суррогатная мать. Это способно привести к серьезным проблемам, ведь образ жизни суррогатной матери имеет огромное влияние на состояние ребенка, а значит, и на его дальнейшую судьбу.

Безусловно, контракты, которые заключают с суррогатной матерью, предусматривают полную ответственность суррогатной матери за ее поведение во время беременности. Однако, к сожалению, не все подобные случаи можно выявить. Например, если суррогатная мать курит во время беременности, вероятнее всего не удастся проследить, чтобы она этого не делала. Тем не менее, курение во время беременности может привести к серьезным осложнениям в дыхательных путях у ребенка или даже с сердечно-сосудистой системой. При этом причины подобных врождённых пороков не всегда можно отследить.

Психологическая адаптация ребёнка

Не так часто сторонники и противники суррогатного материнства думают о том, как чувствует или будет чувствовать ребёнок, рождённый суррогатной матерью. Безусловно, многие родители предпочитают не говорит своему малышу о том, что он был рождён другой женщиной. Однако это еще не гарантирует, что ребёнок не узнает рано или поздно, что его родила суррогатная мать. Это может привести к серьезным психологическим проблемам, вплоть до запутанности в вопросах того, кто его настоящая мать: биологическая или суррогатная?

Семья суррогатной матери

В тех странах, где суррогатное материнство законодательно разрешено, очень важно, чтобы муж суррогатной матери имел четкое представление о том, на что идет его жена. В таких случаях законодательство предусматривает, что муж суррогатной матери должен подписать свое согласие на участие его жены в программе. Это связано с тем, что суррогатное материнство так или иначе затрагивает не только саму суррогатную мать, но и всю ее семью. Серьезным испытанием может стать сама беременность, ведь женщине потребуется особенный уход, постоянное внимание. Кроме того, на финальных этапах вынашивания ребенка многие биологические родители настаивают, чтобы суррогатная мать лежала на сохранении в клинике или по меньшей мере жила недалеко от места, где она будет рожать. А это означает, что суррогатной матери на какое-то время придется расстаться со своей семьей. Некоторые биологические родители даже договариваются с суррогатными матерями, чтобы те какое-то время жили в арендованном доме или квартире, что позволит суррогатной матери избежать неприятных слухов, а биологическим родителям позволит контролировать ее состояние.

Затрагиваются также и интересы детей суррогатной матери, ведь им придется как-то объяснить, почему их мама вынашивает ребёнка, которого они никогда не увидят.

Законодательство

Безусловно, законодательство защищает интересы суррогатной матери и интересы биологических родителей, однако ни одно законодательство до сих пор не проработано по отношению к суррогатному материнству настолько хорошо, чтобы решать все возникающие проблемы. Именно для этого заключается контракт между суррогатной матерью и биологическими родителями, в котором прописываются все обязательства и права сторон. Очень важно, чтобы подобные контракты были заключены только специалистами.

В агентствах суррогатного материнства, как правило, есть юристы, которые занимаются подобными вопросами, помогают решить спорные моменты и заключить контракт, который будет в полной мере защищать как суррогатную мать, так и биологических родителей. В частности, законодательство никогда не предусматривала простого вопроса о том, что будет с ребёнком, если биологические родители по какой-то причине разведутся. Также законодательно нигде не решается вопрос о том, что делать суррогатной матери, есть ли по трагической случайности биологические родители ребенка погибнут. Именно для таких случаев и существуют юристы, которые занимаются оформление контракта для проведения программы суррогатного материнства. Они призваны решить все эти спорные вопросы еще до их возникновения, чтобы обе стороны были полностью уверены в успешном исходе программы.

 

Моральні та юридичні проблеми сурогатного материнства

Незважаючи на те, що сурогатне материнство існує вже кілька десятків років, воно як і раніше залишається однією з найбільш суперечливих медичних процедур, які тягнуть за собою безліч суперечок. Не існує навіть єдиного законодавства, яке підтримувало б обидві сторони сурогатного материнства при укладенні договору. Зокрема, у багатьох країнах сурогатна мати має повне право забрати дитину, якщо вважатиме за потрібне. Це ставить біологічних батьків в положення, коли вони повинні бути готові до того, що вони витратять величезну кількість часу і сил на народження малюка, якого їм в кінцевому підсумку навіть не віддадуть.

Саме з цієї причини так важливо, щоб у сурогатної матері вже була як мінімум одна рідна дитина. Це позбавляє від ситуації, коли жінка пізнає материнські почуття вперше і не може впоратися з ними, і хоче залишити малюка собі.

Прихильники сурогатного материнства відзначають той факт, що для багатьох жінок це було і залишається єдиним способом мати генетично рідну дитину. Хоча сурогатна мати йде на певні ризики, пов'язані з виношуванням і народженням, вона дуже добре їх усвідомлює, оскільки про всі спірні моменти її попереджають заздалегідь. Це дає сурогатної матері можливість вибору, виношувати або ні генетично чужу дитину.

Противники сурогатного материнства відзначають той факт, що сурогатні матері йдуть на цю процедуру тільки з однієї причини: заради того, щоб заробити гроші. Безумовно, було б нерозумно вважати, що сурогатними матерями стають тільки тому, що хочуть подарувати комусь безоплатне щастя повноцінного сімейного життя. Однак є в цього питання і зворотна сторона: вона підтверджує, що у жінки є повна свобода розпоряджатися своїм тілом на її розсуд. Рішення, бути чи не бути сурогатною матір'ю, приймає тільки вона, ніхто не в праві примушувати або підштовхувати до рішення стати сурогатною матір'ю.

Крім того, сурогатні матері в більшості країн отримують досить велику компенсацію за свою роботу. Це означає, що не йде мова про експлуатацію жінок, адже вони йдуть на процедуру добровільно, свідомо і отримують за це відповідну винагороду. Чи перетворює це сурогатне материнство в свого роду роботу? Так, дійсно, з якоїсь точки зору це перетворює процес виношування в роботу. Однак в цьому немає нічого поганого, оскільки жінка не просто виконує завдання, а дійсно допомагає комусь пізнати безмірне щастя батьківства і материнства. Серйозне ставлення до процедури сурогатного материнства як до роботи означає тільки одне - що жінка дійсно готова піти на цей крок, вона добре знає всі обов'язки і ризики.

Відповідальність сурогатної матері

Цілком природно, що сурогатна мати повинна бути серйозною і відповідальною, адже їй належить протягом 9 місяців піклуватися про чужу дитину. Однак на практиці це не завжди так, і не завжди є можливість перевірити, як саме живе і веде себе сурогатна мати. Це здатне привести до серйозних проблем, адже спосіб життя сурогатної матері має величезний вплив на стан дитини, а значить, і на її подальшу долю.

Безумовно, контракти, які укладають з сурогатною матір'ю, передбачають повну відповідальність сурогатної матері за її поведінку під час вагітності. Однак, на жаль, не всі подібні випадки можна виявити. Наприклад, якщо сурогатна мати палить під час вагітності, швидше за все не вдасться простежити, щоб вона цього не робила. Проте, куріння під час вагітності може призвести до серйозних ускладнень в дихальних шляхах у дитини або навіть з серцево-судинною системою. При цьому причини подібних вроджених вад не завжди можна відстежити.

Психологічна адаптація дитини

Не так часто прихильники і противники сурогатного материнства думають про те, як почуває або буде почувати себе дитина, народжена сурогатною матір'ю. Безумовно, багато батьків вважають за краще не говорити своєму малюкові про те, що він був народжений іншою жінкою. Однак це ще не гарантує, що дитина не дізнається рано чи пізно, що її народила сурогатна мати. Це може привести до серйозних психологічних проблем, аж до заплутаності в питаннях того, хто його справжня мати: біологічна або сурогатна?

Сім'я сурогатної матері

У тих країнах, де сурогатне материнство законодавчо дозволено, дуже важливо, щоб чоловік сурогатної матері мав чітке уявлення про те, на що йде його дружина. У таких випадках законодавство передбачає, що чоловік сурогатної матері повинен підписати свою згоду на участь його дружини в програмі. Це пов'язано з тим, що сурогатне материнство так чи інакше зачіпає не тільки саму сурогатну матір, а й всю її родину. Серйозним випробуванням може стати сама вагітність, адже жінці потрібний особливий догляд, постійна увага.

Крім того, на фінальних етапах виношування дитини багато біологічні батьки наполягають, щоб сурогатна мати лежала на збережений в клініці або щонайменше жила недалеко від місця, де вона буде народжувати. А це означає, що сурогатній матері на якийсь час доведеться розлучитися зі своєю сім'єю. Деякі біологічні батьки навіть домовляються з сурогатними матерями, щоб ті якийсь час жили в орендованому будинку або квартирі, що дозволить сурогатній матері уникнути неприємних чуток, а біологічним батькам дозволить контролювати її стан.

Зачіпаються також і інтереси дітей сурогатної матері, адже їм доведеться як -то пояснити, чому їх мама виношує дитину, яку вони ніколи не побачать.

Законодавство

Безумовно, законодавство захищає інтереси сурогатної матері і інтереси біологічних батьків, однак жодне законодавство досі не опрацьовано по відношенню до сурогатного материнства настільки добре, щоб вирішувати всі виникаючі проблеми. Саме для цього існує контракт між сурогатною матір'ю і біологічними батьками, в якому прописуються всі зобов'язання та права сторін. Дуже важливо, щоб подібні контракти були укладені тільки фахівцями. В агентствах сурогатного материнства, як правило, є юристи, які займаються подібними питаннями, допомагають вирішити спірні моменти і укласти контракт, який буде в повній мірі захищати як сурогатну матір, так і біологічних батьків.

Зокрема, законодавство ніколи не передбачало простого питання про те, що буде з дитиною, якщо біологічні батьки з якоїсь причини розлучаться. Також законодавчо ніде не вирішується питання про те, що робити сурогатної матері, чи є через трагічну випадковість біологічні батьки дитини загинуть. Саме для таких випадків і існують юристи, які займаються оформленням контракту для проведення програми сурогатного материнства. Вони покликані вирішити всі ці спірні питання ще до їх виникнення, щоб обидві сторони були повністю впевнені в успішному результаті програми.