Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86
Бесплодие – не приговор Суррогатное материнство Донация яйцеклеток Психологические аспекты Рейтинг клиник репродуктологии

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

Вопросы о суррогатном материнстве и ответы специалиста

Доктор Валерій Зукін, який має великий досвід роботи в сфері репродуктивних технологій, відповідає на найбільш гострі питання про сурогатне материнство і ЕКО.

Як часто батьками хочуть бути гомосексуальні пари, в тому числі лесбійські. Як Ви на це реагуєте?

Колись я був категорично проти, навіть намагався відмовляти їх від подібного рішення. Вже багато пізніше я зрозумів, що вони просто не можуть по-іншому. Вони вже сформувалася сім'я, якої не вистачає тільки дітей. І обговорювати це немає сенсу, тому що такі пари вже приходять з твердим рішенням завести дитину. У лесбійських пар все просто - яйцеклітина однієї жінки запліднюється спермою донора, і переноситься другий партнерці. Так вони обидві беру участь в народженні малюка. Для гомосексуалістів все трохи складніше, адже можливе використання сперми тільки одного з них. Однак всі ці питання можна вирішити.

Після того, як дитина народиться, сурогатна мати не спілкується більше з цією сім'єю. Але ж вона все одно буде переживати, і відчувати себе погано після розставання з дитиною?

Біологічні батьки часто хочуть познайомитися особисто з гестаційним кур'єром. І часто між ними виникає зв'язок: їх об'єднує малюк. Але все-таки краще, якщо сурогатна мати не зустрічається з біологічними батьками, спілкуючись дистанційно. Проблем відразу дві: по-перше, біобатькам потрібно зрозуміти, що їх гестаційний кур'єр - це жива людина, яка не може 9 місяців сидіти в замкнутому будинку і опікати зростаючий живіт. Часто, якщо вони знайомляться, біобатьки сильно обмежують сурмаму, аж до постійного контролю. Крім того, у біологічної матері неминуче виникають ревнощі через те, що не вона виношує свою дитину. Так що спілкування краще звести до мінімуму, якщо це можливо.

А юридичний аспект? Він дуже важливий?

Це надзвичайно важлива частина всієї процедури сурогатного материнства. Він не тільки захищає обидві сторони і гарантує безпеку і виконання всіх зобов'язань, але і рятує в неприємних ситуаціях. Зокрема, мені відомо про один сумний випадку в Росії, коли біологічні батьки прямо перед пологами сурмами розлучилися, і в підсумку ніхто не хотів забирати дитину: чоловікові він виявився взагалі не потрібен, а дружина без нього малюка виховувати не хотіла. Люди бувають різні, і обставини теж, так що контракт - дуже важлива частина всього процесу. Хоча в Україні відповідно до законодавства все прозоро і просто: сурогатна мати не має права на дитину, а батьки зобов'язані дитину забрати і заплатити сурмамі, передумали вони чи ні. В іншому юридичний супровід вирішує багато важливих питань, аж до компенсації сурмами в разі викидня. Але це все вирішується індивідуально.