Агентство сурогатного материнства, логотип

 

+38 (095) 423-16-69
+38 (097) 139-84-86

Хочу стати сурогатною мамою

mama.jpg

Ви можете подати заявку на участь у програмі сурогатного материнства, і виносити дитину безплідній парі ...

 

Детальнiше...

 

Хочу стати донором яйцеклітин

donor.jpg

Донори яйцеклітин завжди залишаються анонімними, тобто пара, яка використовує біологічний матеріал сторонньої жінки, не знає і не бачить її ...

Детальнiше...

google.pngfacebook.pngvkontakte.png

В інструкції до всіх медикаментів вказані можливі побічні дії. Перелік їх досить страхітливий, але як правило лякають вони мало кого - так як трапляються вкрай рідко. Та ж історія і з донацією яйцеклітини. Само собою, кожен організм індивідуальний і в незначній кількості випадків він може відреагувати непередбачувано на будь-яке втручання. Буває таке в одному випадку з тисячі (якби траплялося частіше - процедуру б заборонили у всьому світі як небезпечну).

Але попередити - як і у випадку з можливими побічними діями в інструкціях до ліків - ми зобов'язані.

Отже, у жінки - вже на момент її народження - є певна кількість закладених природою яйцеклітин. Приблизно 6-7 мільйонів. Коли дівчина вступає в репродуктивний вік, кожен місяць 10-12 штучок з них дозріває і - або запліднюється, або (що, звичайно ж, частіше) виходить у вигляді менструацій. Саме ці яйцеклітини ви і будете здавати. Але лікарям потрібно не 10-12 - а десь у два-три рази, більше, тому за допомогою спеціальних препаратів у вас викликають так звану супер овуляцію. Більше ніж 30-40 яйцеклітин у вас фізично не дозріє (значить більше взяти не зможуть) - а на тлі цифри 6-7 мільйонів - це дрібниця. А тому, не хвилюйтеся: на ваших майбутніх діток яйцеклітин вам більш ніж вистачить.

А тепер докладніше про препарати, які викликають супер овуляцію. Це саме їм приписують ряд можливих побічних ефектів. Назви цих медикаментів: хумегон, репронекс, метродін, фертінекс, диферелін, гонадотропіни, люпрон. Який з видів вам призначать - залежить від ваших індивідуальних особливостей. Все це - гормональні препарати, і мета у них у всіх одна: тимчасово підвищити у вашому організмі рівень естрогену, завдяки чому яєчники вироблять цього місяця більше яйцеклітин.

Побічні ефекти можуть бути пов'язані саме з неадекватною реакцією організму на сплеск естрогену. Але потрібно розуміти, що а) штучне підвищення естрогену триває максимум місяць; б) естроген «скаче» і в повсякденному житті, без препаратів, зокрема - під час вагітності.

Які «побочки» можуть бути? Набряки при гіперстимуляції яєчників. Як правило, вони незначні - але іноді бувають дуже сильними.

Перепади настрою, депресія, набір ваги - все це може дати зміна гормонального фону. Але, як правило, місяць - занадто малий термін для того, щоб процеси почалися.

До побічних ефектів деякі відносять тромбоз, викликаний набряками, але насправді це виключено - адже перед програмою жінку перевіряють на схильність до утворення тромбів.

Часто можна прочитати про занесення інфекцій під час пункції (самого взяття яйцеклітин), кровотеч і так далі. Але це вже з розряду фантастики, так як може бути пов'язано тільки з повним непрофесіоналізмом лікарів.

Ну і найбільший і часто обговорюваний страх - це розвиток онко захворювань після вколювань гормональних препаратів. Зокрема, стверджується, що деякі види раку чутливі до підвищеного естрогену. Все, що можемо сказати: вчені вже багато років вивчають це питання, ведуть статистику і збирають дані по всьому світу. Зв'язків на сьогоднішній день не виявлено. Наука сьогодні б'ється над питанням, що ж викликає онко захворювання - відповіді у медиків поки немає. Але точно можна сказати одне: якби був виявлений зв'язок між високим естрогеном і раком - донацію заборонили б у всьому світі, і швидше за все - на рівні міжнародних організацій.